صنعت سنگ اصفهان نیازمند جهش در تولید و صادرات

صنعت سنگ اصفهان نیازمند جهش در تولید و صادرات

317
0
حمیدرضا فولادگر
حمیدرضا فولادگر

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، چهل و نهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با تصویب پیشنهادهای تغییر ساعات اوج مصرف واحدهای تولیدی سنگ، ریخته‌گری و آجر در تابستان و مباحث مربوط به تقویت صنعت سنگ استان برگزار شد.

رسول زرگر پور

رسول زرگر پور استاندار و رئیس شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان اظهار داشت: در سال اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کنیم که شرایط مناسبی برای فعالیت واحدهای تولیدی استان فراهم ‌کنیم و از قطعی برق واحدها در ساعات پیک مصرف جلوگیری شود.

وی با اشاره به چالش ساعات اوج مصرف برق در تابستان و قطعی برق برخی از واحدهای تولیدی گفت: بر اساس توافق‌نامه شرکت توزیع برق استان با انجمن‌های سنگ، آجر و ریخته‌گری مقرر شد که ساعت اوج مصرف واحدهای تولیدی  این بخش به ساعت‌های کم‌مصرف منتقل و مشوق‌هایی در نظر گرفته شود.

استاندار اصفهان از تشکیل کارگروه ویژه بررسی مسائل و مشکلات صنف رایانه‌ای استان زیرمجموعه شورای گفت‌وگو خبر داد و گفت: متأسفانه برخی از دستگاه‌های دولتی از خدمات فناوری اطلاعات شرکت‌های معتبر و دارای مجوز استفاده نمی‌کنند و مقرر شد که این موضوع در کارگروه ویژه پیگیری شود.

شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در کشور حائز رتبه نخست شد

سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی
سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان برای پنجمین سال پیایی به‌عنوان شورای برتر کشور شناخته شد.

وی اضافه کرد: شورای گفت‌وگو اصفهان از نظر تعداد جلسات و مصوبات در بین تمامی استان‌ها توانست رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان از تشکیل اتحادیه صادرکنندگان سنگ استان اصفهان متشکل از معدن داران، مدیران واحدهای فرآوری، صادرکنندگان و تولیدکنندگان ماشین‌آلات سنگ خبر داد و گفت: این اتحادیه با هدف تقویت تولید و صادرات سنگ استان در اتاق بازرگانی اصفهان تشکیل می‌شود.

وی خواستار مشخص شدن مرز بین صنف و صنعت در بخش سنگ شد و گفت: متأسفانه بسیاری از واحدهای سنگ‌بری که در قالب یک کارخانه‌اند از طریق اتحادیه صنفی مجوز دریافت کردند.

محمود اسلامیان نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با اشاره به حضور گسترده مردم  در انتخابات ریاست جمهوری گفت: حضور با درایت مردم نشان از بلوغ سیاسی است که ضریب  امنیت جمهوری اسلامی را در دنیا  افزایش داد.

وی از اجرای پروژه کناره گذر شرق اصفهان توسط صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و گفت: این صندوق آماده اجرای پروژه‌های عمرانی دارای  بازده در سطح کشور است.

صنعت سنگ استان اصفهان به یک جهش در تولید و صادرات نیاز دارد

حمیدرضا فولادگر
حمیدرضا فولادگر

حمیدرضا فولادگر رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: صنعت سنگ استان اصفهان به یک جهش در تولید و صادرات نیاز دارد.

وی تصریح کرد: پتانسیل بسیاری در  واحدهای فرآوری سنگ دولت‌آباد و محمودآباد وجود دارد که به دلیل کوچک بودن این واحدها با هزینه‌های بسیاری روبروست.

از ۲۰۵۰ واحد فراوری سنگ استان اصفهان  ۱۱۰۰ واحد دارای پروانه تولیدی است

رضا احمدی
رضا احمدی

رضا احمدی رئیس انجمن سنگ گفت: استان اصفهان دارای ۲ هزار و ۶۰  واحد فرآوری سنگ است که یک هزار و ۱۰۰ واحد دارای پروانه بهره‌برداری از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است و حدود یک هزار واحد از امور صنفی مجوز فعالیت گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: وجود این تناقض آماری باعث شده که برخی از واحدهای صنفی از اراضی کشاورزی برای فعالیت‌های تولیدی استفاده می‌کنند.

مرز بین صنف و صنعت در بخش سنگ مشخص نیست

مسعود صفاری پور مدیر دفتر اقتصادی استانداری اصفهان در این جلسه گفت: مرز بین صنعت و صنف در بخش سنگ و فرآوری آن مشخص نیست و لازم است سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاق اصناف و اتاق بازرگانی این مرز را مشخص سازد.

  • تسنیم
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

5 × 5 =