صفر زارع: دولت مسیر عبور از دوران رکود را هموار کند

صفر زارع: دولت مسیر عبور از دوران رکود را هموار کند

عضو هیات مدیره کانون سنگ ایران: اغلب فعالان سنگ محصول خود را به صورت چکی به فروش می رسانند و چک های یک ساله می گیرند که در بسیاری از موارد این چک ها پاس نمی شوند.

206
0
صفر زارع
صفر زارع

صفر زارع عضو هیات مدیره کانون سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: فعالان سنگ تا دو سال گذشته هیچ مشکلی با اداره مالیات نداشتند و مالیات خود را به موقع پرداخت می کردند از زمانی که مالیات بر ارزش افزوده اضافه و اجرایی شد برخی فعالان سنگ با اداره مالیات مشکل پیدا کردند.

وی افزود: فعالان صنعت سنگ علاوه بر مالیات بر ارزش افزوده باید مالیات بر مشاغل را هم پرداخت کنند که این مالیات هم در دو سه سال اخیر چند برابر شده است. هزینه های ما افزایش داشته ولی فروش سنگ همچنان ثابت مانده و حتی کمتر نیز شده است.

زارع ادامه داد: در استان لرستان حدودا ۴۰۰ واحد سنگبری وجود دارد که در حال حاضر به دلیل مشکلات به وجود آمده ۲۰۰واحد تولیدی تعطیل کرده اند. تعطیلی ۲۰۰ واحد تولیدی یعنی بیکار شدن حدود۲۰۰۰نفر و به وجود آمدن مشکلات ناشی از بیکاری در جامعه.

فعال باسابقه صنعت سنگ گفت: اگر دولت بخواهد بدون در نظر گرفتن مشکلات واحدهای تولیدی میزان دریافت مالیات و عوارض را افزایش دهد و از آن سو رکود حاکم بر بازار هم ادامه داشته باشد نتیجه ای جز تعطیلی بیشتر واحدهای تولیدی برجا نخواهد ماند.

وی خاطر نشان کرد: اغلب فعالان سنگ محصول خود را به صورت چکی به فروش می رسانند و چک های یک ساله می گیرند که در بسیاری از موارد این چک ها پاس نمی شوند.

وی تاکید کرد: ما از یک سو با چک های برگشتی مواجه هستیم از سوی دیگر با اداره مالیات، از سوی دیگر با بانکی که سود سی درصد از ما طلب می کند. برخی از همکاران نیز مشکلات خاصی با تامین اجتماعی دارند.

عضو هیات مدیره کانون سنگ ایران تصریح کرد: سنگبری های استان لرستان بیشتر در زمینه فرآوری سنگ گوهره فعالیت می کنند و برخی از آنها نیز در زمینه فرآوری سنگ چینی ازنا و ابری. سنگ گوهره از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و قابلیت ورود به بازارهای جهانی را دارد.

وی گفت: با اجرای برجام و رفع تحریم ها فعالان صنعت سنگ به آینده امیدوار شده و در تلاش هستند تا ارتباطات لازم را با کشورهای دیگر برقرار کنند اما برقراری ارتباط با تجار کشورهای دیگر و آغاز صادرات زمانبر است و لازم است که تا آن موقع دولت همراهی لازم را با تولید کنندگان داشته باشد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید