صد برابر شدن حقوق دولتی معادن طی سالهای گذشته

صد برابر شدن حقوق دولتی معادن طی سالهای گذشته

فعال صنعت سنگ و معدن: طبق بررسی هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که حقوق دولتی معادن از سال 1388 تا سال 1393 حدودا صد برابر شده است.

249
0
اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، اولین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان محلات با حضور مسئولین این شهر و امام جمعه شهر نیم ور در محل فرمانداری تشکیل شد. در این جلسه مسئولین بخش های مختلف دولتی برنامه هایی که برای تحقق بخشیدن به شعار«اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل» برای سال ۹۵ در نظر گرفته اند را تشریح کرده و پس از آن دو تن از فعالان بخش خصوصی نیز در این باره به اظهار نظر پرداختند.

در همین رابطه عزیز میرزائیان به عنوان نماینده بخش صنعت سنگ و معدن اظهار داشت: طبق بررسی هایی که انجام دادیم متوجه شدیم که حقوق دولتی معادن از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۳ حدودا صد برابر شده است. علاوه بر این معدنداران باید مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر عملکرد را نیز بپردازند. در حال حاضر هم پدیده ای دیگری برای معدنداران مطرح شده به عنوان حق انتفاع که ظاهرا قرار است اجرایی شود.

وی افزود: با این رویه ما چطور می خواهیم در بحث اقتصاد مقاومتی وارد شویم و برای رقابت در بازارهای جهانی هزینه ها را پایین بیاوریم. وقتی دولت هر سال به دلایل مختلف هزینه های بخش خصوصی را بالا می برد ما چگونه می توانیم از بخش خصوصی توقع داشته باشیم که بتواند با کاهش هزینه های خود در بازارهای جهانی ورود پیدا کند.

در ادامه جلسه سید احمد سجادی فرماندار محلات اظهار داشت: در این جلسه بخش خصوصی با تعداد بیشتری حضور یافته که این نشان دهنده این است که بخش خصوصی برای تحقق اقتصاد مقاومتی آمادگی بسیار خوبی دارد . ما باید همت کنیم و مشکلات و موانع را از سر راه بخش خصوصی برداریم تا این بخش بتواند روی پای خود بایستد و بسترهای لازم برای کارآفرینی را فراهم کند.

وی افزود: در این جلسه برخی مدیران دولتی همانند سالهای گذشته گزارشاتی از برنامه ها و نحوه عملکرد خود ارائه کرده اند. از ظاهر این گزارش ها چنین برمی آید که این دوستان همان رویه سالهای گذشته را در پیش گرفته اند در صورتی که امسال سال «اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل» است و باید با نگاهی جدید و رویکردی جهادی به این مقوله وارد شد.

وی تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی دو راهکار( کاهش مصرف در همه زمینه ها و افزایش تولید) مد نظر است که همه همت ما در سال جاری باید معطوف این دو راهکار باشد. مسئولین هر بخش باید هر ماه در مورد این دو راهکار و نحوه اجرایی کردن آنها گزارش و توضیح دهند که برای تحقق این دو موضوع چه اقداماتی را انجام داده اند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

10 − هشت =