مشکلات معدن؛ نقد می خریم نسیه می فروشیم!

مشکلات معدن؛ نقد می خریم نسیه می فروشیم!

369
0
صدیق صمدی
صدیق صمدی

صدیق صمدی مدیرعامل شرکت طوس طاووس واقع در استان فارس که حدودا ۱۵ سال است در حوزه صنعت سنگ و معدن فعال است در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: تقریبا تمامی خریدهایی که برای معدن انجام می شود نقد است، ماشین آلات نقد است، گازوییل نقد است و…. اما متاسفانه ما باید به دلیل رکود حاکم بر بازار محصول خود را با چک های طولانی مدت بفرشیم.

وی افزود: البته خریداران ما که عمدتا کارخانه ها هستند نیز تقصیر ندارند و آنها هم با مشکلات بسیار زیادی دست به گریبان هستند و نمی توانند پول محصول خود را به موقع وصول کنند.

صمدی ادامه داد: علیرغم وجود رکود سنگین بر بازار سنگ متاسفانه از دو سال پیش حقوق دولتی معادن به شدت افزایش داشته است. از یک طرف رکود وجود دارد و ما نمی توانیم سنگ خود را بفروشیم و از طرف دیگر حقوق دولتی چند برابر شده است.

وی تصریح کرد: توقع ما این است که در این دوران رکود بانک ها نقدینگی لازم معدنداران را تامین کنند اما متاسفانه در این مورد نیز با مشکلاتی مواجه هستیم. بانک ها پروانه بهره برداری معدن را بعنوان وثیقه قبول نمی کنند. از طرف دیگر سود تسهیلات بالا است و به درد تولید نمی خورد.

صمدی گفت: ۸ سال پیش وزرات صنعت معدن، معدنی را به مزایده گذاشت و من در این مزایده برنده شدم و پس از گذراندن همه پیچ و خم های اداری توانستم پروانه بهره برداری دریافت کنم اما وقتی می خواستم مشغول به کار شوم گفتند این معدن نزدیک پادگان است و نمی توانی در آن کار کنی. از هشت سال پیش تاکنون نتوانسته ام حتی یک روز در این معدن کار کنم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

2 × سه =