صدور سند مالکیت برای اراضی شهری

صدور سند مالکیت برای اراضی شهری

127
0
عباس آخوندی
عباس آخوندی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران استان‌ مرکزی اظهار داشت: امروز امضای قرارداد احداث ۵۰ دستگاه لوکوموتیو در اراک به انجام رسید که یک پروژه بزرگ با سرمایه ۷۰ میلیون یورویی است و با مشارکت چین و سه کشور اروپایی انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: با انعقاد این قرارداد به نظر می‌رسد طی پنج سال آینده کار واگن‌سازی در اراک در جریان بوده و اشتغال مرتبط آن فعال باشد. سال گذشته ۳۶۰ واگن باری و مسافری در اراک ساخته شده و امیدواریم امسال این تعداد به بیش از ۶۰۰ واگن برسد.

وی خاطرنشان ساخت: بازدید از پروژه‌های راهسازی استان مرکزی برنامه دیگر سفر امروز بود، ازجمله کنارگذر اراک از سمت فرمهین و آزادراه اراک به سمت خرم‌آباد که پروژه بزرگی است به ارزش یک هزار و ۲۶۰میلیارد تومان که مشکلات بسیاری را از حوزه راهسازی استان حل می کند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: پروژه دیگر که مورد بازدید قرار گرفت پل تقاطع غیرهمسطح سنجان است، در مورد این طرح با توجه به هماهنگی انجام شده طی امروز، روند این پروژه تسریع خواهد شد.

آخوندی ادامه داد: محور شازند به سمت ازنا نیز پروژه بازدید شده دیگر بود که با توجه به تنگناهای اعتباری پیشنهاد دادم این پروژه تبدیل به آزادراه شود تا بتوانیم از سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی برای آن استفاده کنیم، البته این موضوع باید بررسی شود.

وی اضافه کرد: پروژه ۳۳۶ واحدی ساخت واحد مسکونی در بافت فرسوده و غیررسمی اراک نیز طی سفر امروز مورد بازدید قرار گرفت، با اجرای چنین پروژه هایی می‌توان بافت فرسوده را به خوبی ساماندهی و بازآفرینی شهری را اجرایی کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: موضوع تعیین تکلیف مالکیت و ارائه سند برای اراضی فاقد سند که مطابق با طرح تفصیلی است مساله دیگری است که بایستی صورت پذیرد.

آخوندی افزود: انعقاد تفاهم نامه راه اندازی قطار اراک به مهاجران و امیرکبیر نیز اقدام دیگر انجام شده در این سفر بود که می تواند زمینه حمل و نقل آسان و بدون خطر را بین این سه شهر ایجاد کند و از حوادث جاده ای بکاهد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: در رابطه با پل تقاطع غیرهمسطح اراک-فرمهین نیز با توجه به اینکه این پروژه طولانی شده، تلاش داریم اجرای آن تسریع شود و هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

  • ایلنا
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

3 × 3 =