صادرات Top Stones Group به ۹ کشور دنیا

صادرات Top Stones Group به ۹ کشور دنیا

43
0
عبدالحمید خسروی عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش انجمن سنگ ایران
عبدالحمید خسروی عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش انجمن سنگ ایران

عبدالحمید خسروی مدیرعامل بازرگانی Top Stones Group  در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: Top Stones Group یک برند بازرگانی خارجی است که امورات مربوط به تجارت ما از این طریق انجام می شود. نام کارخانه سنگبری ما پرسپولیس است.

وی در ادامه گفت: در حوزه صادرات با کشورهای ایتالیا، اسپانیا، استرالیا، ترکیه، مراکش، روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس، بحرین، عمان و کویت همکاری داریم.

مدیرعامل بازرگانی Top Stones Group افزود: بزرگترین مشکل صادرات سنگ در ایران جا به جایی پول است. ما ابتدایی ترین و مهمترین ابزار بازرگانی خارجی دنیا که LC نام دارد را در حال حاضر نداریم. به دلیل عدم وجود ال سی مجبوریم کالای خود را ارسال و پس از آن از طریق صراف پول خود را دریافت کنیم که این مساله ریسک بسیار بالایی دارد.

وی افزود: مشکل بعدی در حوزه صادرات، افزایش هزینه های حمل و نقل و کانتینر و قوانین بی ثبات است. دولت می تواند برای افزایش صادرات که مهمترین مساله در اقتصاد ایران است مجموعه های تولید صادراتی را از پرداخت عوارض و مالیات معاف کند و تخفیفات ویژه گمرکی برای آنها در نظر بگیرد و بخش عمده ای از هزینه های حضور آنها در نمایشگاه های بین المللی را پرداخت کند.

وی در خصوص نمایشگاه های داخلی گفت: نمایشگاه های داخلی می بایست رشد و توسعه صادرات را در اولویت خود قرار دهند و تا جایی که می توانند تجار و بازرگانان بین المللی را دعوت و حضور شرکت های بین المللی را تقویت کنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

3 × 1 =