صادرات معرق سنگ فراهانی به کشورهای مختلف دنیا

صادرات معرق سنگ فراهانی به کشورهای مختلف دنیا

474
0
علی فراهانی
علی فراهانی

علی فراهانی مدیرعامل شرکت معرق سنگ فراهانی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: حدودا ۱۷ سال است در زمینه معرق سنگ در تهران فعالیت می کنم. تمامی کارهایی که ما انجام می دهیم کار دست است و دستگاه و ماشین آلات کمترین نقش را در آن دارند.

وی در ادامه گفت: به صورت مستقیم صادرات نداریم اما به صورت واسطه ای کارهای سنگی ام در کشورهای آسیای میانه، کردستان عراق، عراق و ایتالیا به فروش می رود. واسطه ها از ما خریداری می کنند و در این کشورها به فروش می رسانند.

مدیرعامل معرق سنگ فراهانی افزود: این کار با خرده سنگ ها انجام می شود و به نوعی کار هنری است. زیر مجموعه اداره صنایع دستی هستیم و از این مجموعه توقع داریم حمایت های بیشتری از هنرمندان این رشته به عمل آورد. در حال حاضر هزینه های ما بسیار بالا رفته اما قیمت محصولات ما ثابت مانده و نمی توانیم افزایش قیمت دهیم چون بازار توان افزایش قیمت را ندارد.

وی ادامه داد: مهمترین درخواست ما از دولت این است که بسترهای لازم برای حضور شرکت هایی مانند شرکت ما را در نمایشگاه های خارجی فراهم کند. هزینه حضور در نمایشگاه های بین المللی بسیار بالا است و لازم است در این زمینه دولت ما را یاری دهد. در صورتی که بسترهای لازم برای حضور در نمایشگاه های بین المللی فراهم شود به طور حتم افزایش صادرات خواهیم داشت.

۵+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یک + 12 =