صادرات محصولات کاوشگران سنگ پردیس به اسپانیا، ایتالیا و چین

صادرات محصولات کاوشگران سنگ پردیس به اسپانیا، ایتالیا و چین

267
0

حسین احتشام مدیر بازرگانی کاوشگران سنگ پردیس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: در معدن پردیس سنگ مرمریت دهبید استخراج می شود. حدودا ۸ سال است که به عنوان مدیر بازرگانی در این مجموعه مشغول به فعالیت هستم.

مدیر بازرگانی کاوشگران سنگ پردیس افزود: دولت در زمینه مالیات بر ارزش افزوده وعده هایی را داده است اما این وعده ها تاکنون عملی نشده است. به دلیل مشکلاتی که در زمینه ارزش افزوده وجود دارد برخی معادن کار خود را تعطیل کرده اند. به دلیل اینکه نقدینگی موجود در برخی معادن کم است و از آن سو پرداخت مالیات به صورت نقدی باید انجام شود برخی معدنداران ترجیح می دهند که کار خود را تعطیل کنند.

وی یاد آور شد: حضور انجمن های سنگ در برخی شهرها تا حدودی توانسته در خصوص تعالی و رشد صنعت سنگ نقش موثری ایفا کند و سطح دانش اعضاء انجمن را بالا ببرد. بالا بردن دانش و علوم تخصصی در صنعت سنگ نقش موثری در پیشرفت این صنعت دارد و اگر نیروهای انسانی تخصص بیشتری در رابطه با صنعت سنگ داشته باشند مشکلات کمتری به وجود می آید و مسیر پیشرفت هموارتر می شود.

احتشام گفت: در زمینه صادرات با کشورهای اسپانیا، ایتالیا و چین فعالیت داریم و خوشبختانه در این حوزه مشکلی نداریم و می توانیم سنگ های تولیدی خود را به این کشورها صادر کنیم. مساله صادرات باید برای صنعتگران ایران فرهنگ سازی شود. مهمترین عامل موثر در پیشبرد صادرات بالا بردن آگاهی های فعالان این عرصه است.

وی خاطرنشان کرد: حضور در نمایشگاه های سنگ ( داخلی و خارجی) مفید است و تاثیر مثبتی در روند رشد و پیشرفت صنعت سنگ دارد. از نظر من حضور در نمایشگاه ها برای افراد فعال در این زمینه واجب است، زیرا خریداران سنگ به صورت مستقیم با صنعتگران ارتباط برقرار می کنند و یک رابطه کاری مثبت ایجاد می شود.

وی در پایان گفت: حضور دلالان و واسطه هایی که در صنعت سنگ وجود دارند مشکلات فراوانی را برای این صنعت به وجود آورده است، امیدواریم که دلالان از این صنعت حذف شوند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

1 + سیزده =