صادرات محصولات شهاب سنگ به کشورهای اروپایی

صادرات محصولات شهاب سنگ به کشورهای اروپایی

228
0
اسماعیل عسگری
اسماعیل عسگری

اسماعیل عسگری مدیرفروش شرکت صنایع معدنی شهاب سنگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: شرکت شهاب سنگ یکی از بزرگ ترین شرکت های فعال در زمینه سنگ های تزئینی است. این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۷۰ آغاز کرده و در حال حاضر دارای ۶ معدن سنگ تزئینی فعال است. معادن سنگ تزئینی شهاب سنگ از مهمترین برندهای این صنعت محسوب می شوند.

مدیرفروش شرکت صنایع معدنی شهاب سنگ افزود: در زمینه صادرات سنگ کوپ با چین و هند و در حوزه صادرات تایل و اسلب با کشورهای اروپایی از جمله رومانی، کشورهای حوزه CIS، عراق و حوزه خلیج فارس همکاری داریم.

وی تصریح کرد: عمده ترین مشکلات صادرات سنگ ایران مربوط به جابجایی پول است البته مشکلاتی هم در کیفیت سنگ های فراوری شده وجود دارد که این مساله بیشتر مربوط به کارخانه ها است و آنها باید در این مورد اقدامات لازم را انجام دهند.

عسکری گفت: برای رشد و توسعه صادرات سنگ باید این سوال را دائما از خود بپرسیم که کشوری مانند ترکیه چگونه حجم صادرات خود را تا این اندازه بالا برده است؟ چگونه توانسته بازاری مانند بازار عراق را از دست ما خارج کند و سنگ های خود را در این کشور به فروش برساند.

وی تصریح کرد: برخی کشورها سنگ ایرانی را می خرند و با برند خودشان و نام کشورشان میفروشند و صادر می کنند. این معزل در بحث سنگ بیداد می کند. دلال ها هم مساله ای است که باید به آن رسیدگی کرد، علیرغم تولید و فراوری سنگ های با کیفیت و صادراتی در بسیاری از کارخانه های ایران برخی دلال ها سنگ های بی کیفیت را خریداری و صادر می کنند که این مساله باعث بدنامی صنعت سنگ ایران می شود. متاسفانه در حال حاضر هیچ مرجعی برای کنترل کیفیت سنگ های صادراتی وجود ندارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × 1 =