صادرات سنگ کوپ معادن بدون محدودیت

صادرات سنگ کوپ معادن بدون محدودیت

192
0
سید علی آقازاده 
سید علی آقازاده 

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، سید علی آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه برگزاری هفتاد و دومین جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی در شهر محلات در جمع خبرنگاران گفت: پیرو قول ماه گذشته به فعالان اقتصادی شهرستان محلات، جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان در محلات تشکیل و در این جلسه تلاش کردیم مشکلات واحدهای صنعتی و فعالان اقتصادی را مورد بررسی قرار دهیم.

وی ادامه داد: تصمیمات خوبی با حضور مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در راستای حل مشکلات صنعت سنگ و گل و گیاه محلات اتخاذ شد که هدف نهایی از این تصمیمات حل مشکلات واحدهای صنعتی و ایجاد رونق اقتصادی است.

آقازاده با اشاره به مشکل موجود در حوزه صادرات سنگ این شهرستان افزود: یکی از مشکلات واحدهای معدنی شهرستان وجود محدودیت‌هایی در زمینه صادرات سنگ خام(کوپ) بود که در این زمینه مقرر شد صادرات طبق روال گذشته و بدون محدودیت صورت بگیرد. البته شرطِ صادراتِ بدون محدودیت نبود مشکل در تهیه مواد خام معدنی برای واحدهای فراوری سنگ است.

استاندار مرکزی، با اشاره به اجرای طرح انتقال پساب فاضلاب شهر محلات به دهکده گل این شهر برای رفع بحران آب این دهکده گفت: با توجه مشکل تامین آب تصفیه شده برای واحدهای تولیدی گُل به روش هیدروپونیک، مقرر شد مبلغ ۳ میلیارد ریال از منابع استانی برای ایجاد یک واحد تصفیه خانه تخصیص یابد تا مشکلات این واحدها برطرف شود.

وی همچنین با اشاره به برخی دیگر از مصوبات و تصمیمات جلسه گفت: تمام تصمیمات و مصوبات در صورت جلسه‌ای ثبت و ضبط شده که تمامی این مصوبات بایستی توسط ستاد اقتصاد مقاومتی استان، ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان، اتحادیه‌ها و کارآفرینان پیگیری شود تا شاهد روند تولید بهتر در مجموعه واحدهای تولیدی سنگ، گل و گیاه و ماهیان زینتی باشیم.

  • صبح محلات
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

پنج + نه =