صادرات سنگ محلات به قزاقستان، عراق و روسیه

صادرات سنگ محلات به قزاقستان، عراق و روسیه

249
0
رضا ملکی
رضا ملکی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، رضا ملکی رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: ۱۴ هزار متر مربع سنگ نما و فرآوری شده در نیمه نخست امسال از محلات به خارج از کشور صادر شده است. ۵۶۰ هزار دلار ارز از محل این صادرات عاید معدن کاران محلات شده است.

وی بیان کرد: این محموله های صادراتی سنگ نما امسال از محلات به قزاقستان، عراق و روسیه ارسال شده است. پیش بینی می شود صادرات سنگ نمای محلات در نیمه دوم سال با برپایی نمایشگاه بین المللی در نیم ور محلات افزایش می یابد.

ملکی افزود: ۱۰ تا ۱۵ درصد از سنگ نمای کشور که عمده آن تراورتن است از معادن محلات استخراج و فرآوری می شود که به لحاظ کیفیت و مرغوبیت منحصر به فرد است. محلات به عنوان قطب تولید سنگ نمای کشور ۱۱۵ معدن دارد که از این تعداد ۶۲ معدن در حوزه تولید سنگ تراورتن فعالیت دارند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات افزود: سنگ تراورتن محلات در زمره نمونه‌های برتر در بین دیگر سنگ‌های تراورتن است که مرغوبیت خاص و سفیدی این تراورتن‌ها در دنیا زبانززد است. تولید و صادرات سنگ تزینی و ساختمانی سهم ۵۰ درصدی در اقتصاد محلات دارد.

وی افزود: ۷۰ معدن فعال سنگ نما در محلات با ذخیره قطعی ۳۰ میلیون تن سنگ وجود دارد و سالانه ۲ میلیون تن سنگ از این معادن برداشت می‌شود.

شهرستان محلات واقع در جنوب استان مرکزی دارای ۵۵ هزار نفر جمعیت است. ۳۰۰ واحد فرآوری سنگ با ظرفیت ۱۸ میلیون متر مربع در محلات وجود دارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

19 − 6 =