۴۰۰ متقاضی زمین صنعتی در کردستان در نوبت

۴۰۰ متقاضی زمین صنعتی در کردستان در نوبت

366
0
شاهو حاجبی
شاهو حاجبی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، شاهو حاجبی در نهمین جلسه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی استان کردستان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، در جمع مسئولان و مدیران استان اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰۰ متقاضی حقوقی و حقیقی در استان کردستان برای واگذاری زمین صنعتی در نوبت هستند.

وی گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار می‌تواند شهرک صنعتی شماره ۴ سنندج را شکل دهد و جوابگوی نیاز این ۴۰۰ متقاضی پشت نوبت واگذاری زمین صنعتی باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کردستان با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی بانه، تصریح کرد: این طرح از سال ۸۹ ابلاغ شد اما عملاً تا سال ۹۳ هیچ‌گونه اقدام اجرایی برای آن انجام نشد اما از سال ۹۳ این منطقه با مساحت ۸۵ هکتار سند تک برگ آن به نام دولت و شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان انتقال یافت.

وی گفت: برای ایجاد منطقه اقتصادی بانه فقط یک میلیارد تومان از محل بودجه ملی اختصاص یافت در حالی که برای شبکه توزیع برق، آب و دیوارکشی منطقه ویژه اقتصادی بانه ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است تا چراغ آن روشن شود.

حاجبی افزود: از سال ۸۹ تا ۹۳ هیچ‌گونه اقدامی برای اجرای این منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان بانه انجام نشد در حالی که هم‌اکنون ۴۰۰ متقاضی واگذاری زمین صنعتی در استان کردستان پشت نوبت هستند.

وی مساحت کل شهرک‌های صنعتی استان را، یکهزار و ۱۰۰ هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: کل اعتبار شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای اجرای پروژه منطقه ویژه اقتصادی بانه و شهرک صنعتی سنندج ۴ ۱۵ میلیارد تومان است که باید تا پایان دولت یازدهم آن را اجرا کنیم.

اعطای تسهیلات پرداختی به ۴۰ هزار واحد فرسوده شهری و روستایی در کردستان

سرپرست بانک مسکن استان کردستان در ادامه این جلسه به انجام دو هزار و ۲۰۴ قرارداد با پرداخت ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در استان کردستان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر ۱۵۰ قرارداد دیگر در دست اقدام است.

جلال‌الدین سلیمی به اعطای تسهیلات به ۴۰ هزار واحد بافت فرسوده شهری و روستایی در استان کردستان اشاره کرد و گفت: در زمینه احیای بافت روستایی به ۱۱ هزار واحد، تسهیلات بانکی پرداخت شده و می‌توانیم تسهیلات ۱۱ هزار واحد دیگر را نیز پرداخت کنیم.

سرپرست بانک مسکن استان کردستان تصریح کرد: در زمینه مشارکت مدنی و خرید مسکن و خدمات و بازرگانی تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه با تزریق اعتبارات و پول به بانک‌های عامل می‌توان به اقتصاد استان کردستان کمک کرد، گفت: از ۴۰۰ واحد معرفی شده توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان به بانک مسکن استان کردستان فقط ۴ واحد آن تسهیلات پرداخت شده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید