سیر نزولی صادرات سنگ های ساختمانی کشور فنلاند

سیر نزولی صادرات سنگ های ساختمانی کشور فنلاند

بیشتر صادرات کشور فنلاند در زمینه سنگ های ساختمانی محصولات فراوری شده یا سنگ های بریده است و میزان صادرات سنگ کوپ کمتر از سنگ بریده می باشد.

450
0
فرید محمدی چیانه
فرید محمدی چیانه

خبرگزاری سنگ ایران- فرید محمدی چیانه: میزان صادرات کشور فنلاند در سال های اخیر با کاهش روبرو بوده است. سنگ های ساختمانی کشور فنلاند بیشتر گرانیت هایی به رنگ های سبز، مشکی و قرمز می باشد. بیشتر صادرات کشور فنلاند در زمینه سنگ های ساختمانی محصولات فراوری شده یا سنگ های بریده است و میزان صادرات سنگ کوپ کمتر از سنگ بریده می باشد.

بیشتر سنگ های ساختمانی این کشور گرانیت است و سنگ مرمریت در رده دوم قرار دارد، سنگ هایی همچون تراورتن به صورت معادن و یا ذخیره قطعی در این کشور وجود ندارد. بیشترین میزان صادرات کشور فنلاند به کشور چین است.  در سال های اخیر نیز میزان واردات سنگ های ساختمانی به کشور فنلاند به شکل بریده  یا کوپ افزایش یافته است.

کشور ایتالیا پس از چین دومین کشوری است که سنگ های گرانیت را از فنلاند وارد کرده و با فن آوری های نوین این نوع سنگ را فرآوری می کند. در سال ۲۰۱۵ معادل ۲۰۰ هزار تن سنگ گرانیت از این کشور به چین صادر شد که این امر نشان دهنده مرغوبیت گرانیت این کشور است.

در نمودار هایی که در قسمت پایین قرار داده شده میتوانید آمار دقیق میزان صادرات و واردات سنگ های ساختمانی کشور فنلاند را مشاهده کنید. این نمودارها در وب سایت انجمن بین المللی سنگ ساختمانی کشور فنلاند منتشر شده است. در کل میتوان چنین نتیجه گیری کرد که کشور های شمالی اروپا از بزرگترین تولید کنندگان  و صادرکنندگان سنگ های گرانیت هستند که به دلیل فقدان وجود مرمریت و انواع تراورتن به کشور های وارد کننده این نوع سنگ ها تبدیل شده اند.

در بازارهای جهانی گرانیت های رنگ های مشکی و سبز جایگاه خوبی  در پروژه های ساختمانی و طراحی دارند که این بازار همیشه تداوم دارد و مراجعین خوبی را در سرتاسر دنیا به خود اختصاص داده است. کشور چین از بزرگترین وارد کنندگان و مصرف کنندگان سنگ گرانیت در دنیا به حساب می آید و به علت قدرت صادراتی بسیار بالا توانسته تنوع سنگی بسیار خوبی را به دنیا عرضه کند.

فنلاند و چین در ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر قرار دارند و مبادلات ارزی و محصولات صادراتی بسیاری بین این دو کشور در زمینه سنگ های ساختمانی صورت می گیرد. میتوان گفت گرانیت مشکی فنلاند از رقبای اصلی گرانیت برزیل به حساب می آید و به تدریج جای خود را در بازار آسیا یافته است.

کشور روسیه نیز یکی از همسایه های اصلی فنلاند است که رقیب خوبی در زمینه تولید و فرآوری سنگ گرانیت به حساب می آید. میتوان با بررسی دقیق بازار ساخت و ساز کشور فنلاند به خلا های موجود در این کشور پی برد و با عرضه سنگ های ساختمانی جدید در زمینه تراورتن و مرمریت بازار مناسبی را برای سنگ های ساختمانی ایران در این کشور تعریف کرد .

نمودار صادارت بر حسب زمان
نمودار صادارت بر حسب زمان
نمودار میزان واردات بر حسب زمان
نمودار میزان واردات بر حسب زمان
نمودار صادارت بر حسب نوع کشور
نمودار صادارت بر حسب نوع کشور
granite
granite
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

11 − 6 =