تعدد قوانین یکی از موانع بزرگ سرمایه گذاری

تعدد قوانین یکی از موانع بزرگ سرمایه گذاری

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی: موفقیت در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی نیازمند حل مشکلات ساختاری اقتصاد استان و تامین امنیت همه جانبه سرمایه گذاران است که مدیران مربوطه باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

303
0
سید مهدی مقدسی
سید مهدی مقدسی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در جمع اعضاء شورای هماهنگی دستگاه های تابعه سازمان اقتصاد و دارایی و ذیحساب های دستگاه های اجرایی استان مرکزی در اراک افزود: حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی باید از شعار و ایده پردازی به واقعیت تبدیل شود.

وی ادامه داد: بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت صنعتی به استان مرکزی مهاجرت کرده اند اما به دلیل سختگیری های دستگاه های خدمات رسان، سرمایه خود را در این استان رها کرده و به نقاط دیگر کشور عزیمت کرده اند که این امر به هیچ عنوان در شان استان پرآوازه مرکزی نیست.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: موفقیت در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی نیازمند حل مشکلات ساختاری اقتصاد استان و تامین امنیت همه جانبه سرمایه گذاران است که مدیران مربوطه باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی اضافه کرد: بسیاری از سرمایه گذاران تمایل دارند با برخورداری از سهم استان مرکزی از صندوق توسعه ملی در شهرستان ساوه و حوالی رودشور به انجام فعالیت های اقتصادی بپردازند اما استان مرکزی از دو راهی بروجرد آغاز و تا رودشور ادامه دارد و برخورداری از سهم این استان از صندوق توسعه ملی مستلزم سرمایه گذاری در همه نقاط این استان است.

مقدسی بیان کرد: مشکلات اقتصادی بخش عظیمی از مردم ایران اسلامی امروز به یک دغدغه اصلی برای مقام معظم رهبری تبدیل شده است که حل این مشکل و تحقق اقتصاد مقاومتی موردنظر معظم له نیز تنها با تولید و بالندگی صنعت امکان پذیر است.

وی حل مشکلات اقتصادی را در گرو تشکیل تیم های اقتصادی قدرتمند دانست و اضافه کرد: هزینه های تولید در صنایع کشور و به خصوص استان مرکزی بسیار بالا است و این مهم سد محکمی در راستای تولید انبوه و با کیفیت و در نتیجه راهیابی به بازارهای جهانی است که حل این مشکل باید در دستور کار تیم های اقتصادی قرار بگیرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نقش ذیحساب های دستگاه های دولتی را در تحقق اقتصاد مقاومتی بی بدیل عنوان کرد و گفت: همه مسئولان باید دست در دست هم بدهند تا زمینه ارتقای انضباط مالی، صرفه جویی اقتصادی و اجرای برنامه ها در راستای اقتصاد مقاومتی در استان فراهم شود.

وی گفت: استان مرکزی یکی از استان های موفق در جذب مالیات و حمایت از دولت است اما برگشت اعتبارات، بسیار ناچیز است که مدیران مربوطه وظیفه دارند در این خصوص اهتمام بیشتری داشته باشند.

مقدسی، واردات ۲۰ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور را یک فاجعه ملی عنوان کرد و گفت: مقابله با این معظل یکی از اولویت های مجلس شورای اسلامی است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید