ابطحی: بانک‌ها باید درصد سود خود را پایین بیاورند

ابطحی: بانک‌ها باید درصد سود خود را پایین بیاورند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس دهم: اگر قرار است اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود بانک‌ها باید ملزم شوند که درصد سود خود را پایین بیاورند، این موضوع به نفع تولیدکنندگان است چراکه رونق ایجاد می‌کند.

258
0
سید محمد جواد ابطحی
سید محمد جواد ابطحی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، سید محمد جواد ابطحی با اشاره به اولویت‌های کاری مجلس دهم اظهار داشت: دستور کار مجلس دهم در ابتدای فعالیت مشخص است، نخست اینکه برنامه پنجم توسعه تا آخر امسال تمدید شده و بخش‌هایی از آن اصلاً عملیاتی نشده است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: مسئله مهم دیگر تحقق عملی موضوع اقتصاد مقاومتی است که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب قرار دارد، ایشان با توجه به شرایط اقتصادی کشور امسال را به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند و دلیل آن عقب افتادن از اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس هیچ موضوعی واجب‌تر از اقتصاد مقاومتی را در دستور کار ندارند، تصریح کرد: برای تحقق  سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیاز است که مجلس و دولت وارد عمل شوند.

وی با تأکید بر اینکه در زمینه اقتصاد مقاومتی دیگر نیازی به قانون‌گذاری نیست، گفت: قوانین کافی برای تحقق موضوع اقتصاد مقاومتی پیش از این تصویب شده و بیشتر باید روی بعد نظارتی و اینکه چرا تاکنون عملیاتی نشده، کار شود.

ابطحی ادامه داد: دولت ملزم به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و باید گفت زمان شعار و حرف گذشته و باید دید که در اقدام و عمل چه باید کرد تا این موضوع محقق شود.

وی با اشاره به بحث معیشت و رکود اقتصادی خاطرنشان کرد: درخواست مردم این است که از رکود، بیکاری و گرانی نجات پیدا کنیم، راه برون رفت از این مشکلات تکیه به توانمندی‌های داخلی است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس دهم اظهار داشت: اگر قرار است اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود بانک‌ها باید ملزم شوند که درصد سود خود را پایین بیاورند، این موضوع به نفع تولیدکنندگان است چراکه رونق ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با یک هیئت رئیسه توانمند اقداماتی که در کمیسیون‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی باید انجام شود، صورت بگیرد تا به خوشنودی رهبر معظم انقلاب و مردم بینجامد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید