سید مجتبی سیدی: باید در شهرها به دنبال معادن باشیم؟!

سید مجتبی سیدی: باید در شهرها به دنبال معادن باشیم؟!

کارشناس ارشد زمین شناسی مهندسی: جالب است که یکی از دلایل مخالفت را اینگونه عنوان میکنند: محدوده معدنی واقع در کوهستان است!! یعنی چه؟ یعنی از فردا باید در شهرها به دنبال معادن باشیم!!

271
0
سید مجتبی سیدی
سید مجتبی سیدی

سید مجتبی سیدی کارشناس ارشد زمین شناسی مهندسی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: ایران عزیزمان سرشار از معادن غنی و سنگ های است که تا بحال مشابه آن در هیچ کجای دنیا دیده نشده! اما این مساله که چرا محصولاتمان را معرفی نمی کنیم ریشه در روند سیاست گذاری معادن و قوانین تازه شکل گرفته دارد. مادامی که کارشناسان اکتشاف رغبت به اکتشاف نداشته باشند محصولی هم برای عرضه در بازار داخلی و جهانی وجود نخواهد داشت.

وی در مورد اینکه چرا انگیزه های لازم برای اکتشاف شکل نمی گیرد گفت: به طور تقریبی  از ۱۰۰ عدد استعلاماتی که سازمان صنعت معدن تجارت برای ارگانهای مختلف جهت اعلام نظر فرستاده میشود شاید ۹۵ درصد با مخالفت کل و یا قسمتی از محدوده معدنی روبه رو می شود.

کارشناس ارشد زمین شناسی مهندسی ادامه داد: کسی که معدن را اکتشاف می کند باید خطر جاده و کوه را به جان بخرد و در آخر جواب بشنود که  مخالف ایم!!! جالب است که یکی از دلایل مخالفت را اینگونه عنوان می کنند: محدوده معدنی واقع در کوهستان است!! یعنی چه ؟ یعنی از فردا باید در شهرها به دنبال معادن باشیم!!

وی تصریح کرد: از هفت خان استعلامات اگر عبور کنیم که عموما با تفاهمنامه های جدید امضا شده بین معاونت محترم صنعت معدن تجارت با منابع طبیعی و.. انجام می شود  به مباحث حق الارض میرسم! در حالی که نه هنوز ماده معدنی کاملا مشخص است و نه ذخیره آن، میبایست پرداخت داشته باشیم  و می گویند  این پول نیز صرف توسعه معادن خواهد شد!! کلمه توسعه در این بین بسیار قابل توجه است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

4 × 3 =