سید علی لطفی‌زاده هشدار داد: وضعیت مسکن قرمز می شود

سید علی لطفی‌زاده هشدار داد: وضعیت مسکن قرمز می شود

346
0
سید علی لطفی‌زاده
سید علی لطفی‌زاده

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، سید علی لطفی‌زاده معاون سابق وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی منتشره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعداد معاملات در پررونق‌ترین ماه سال یعنی شهریورماه سال جاری نسبت به ماه گذشته ۱۶درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: این بدان معناست که تنها برنامه ابلاغی دولت برای وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن یعنی «رونق در بخش مسکن» بعد از گذشت سه سال با شکست کامل مواجه شده و این بخش در وضعیت نابهنجاری به‌سر می‌برد.

وی «بلاتکلیفی پروژه‌های باقی‌مانده مسکن مهر»، «استقبال ضعیف مردم از تسهیلات خرید مسکن»، «بی‌برنامگی مفرط در بافت‌های فرسوده»، «نداشتن برنامه برای ۱٫۵ میلیون واحد خالی در کشور»، «کسری سالانه ۵۰۰هزار واحد ساخت مسکن در ۳ سال گذشته» و… را از نشانه‌های وضعیت قرمز در بخش مسکن برشمرد.

معاون سابق وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: مردم باید بدانند در صورت عدم اصلاح روند وضعیت موجود، انفجار قیمتی در بخش مسکن را شاهد بوده و به‌تبع آن تنها دستاورد دولت در حوزه اقتصادی یعنی «کاهش تورم» را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.

لطفی‌زاده همچنین با اشاره به انتقادات پیاپی وزیر راه و شهرسازی به طرح مسکن مهر بیان کرد: کارنامه خالی وزیر راه و شهرسازی در بخش مسکن، تحلیل «فرافکنی و اشکال گرفتن مداوم به مسکن مهر» را آسان می‌کند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

9 − 8 =