رضوی: دولت حمایت خود را از صنعت سنگ دریغ نکند

رضوی: دولت حمایت خود را از صنعت سنگ دریغ نکند

بازرس انجمن صنفی سنگبران دولت آباد: از مشکلات اصلی در حوزه سنگ رکود بازار است، البته مشکلی که کل صنایع ایران را در برگرفته رکود اقتصادی است که متاسفانه شامل حال صنف سنگ هم شده است که در برخی موارد منجر به تعطیلی برخی کارخانه ها شده است.

298
0
سید علی رضوی
سید علی رضوی

سید علی رضوی بازرس انجمن صنفی سنگبران دولت آباد در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: از مشکلات اصلی در حوزه سنگ رکود بازار است، البته مشکلی که کل صنایع ایران را در برگرفته رکود اقتصادی است که متاسفانه شامل حال صنف سنگ هم شده است که این مساله در برخی موارد منجر به تعطیلی برخی کارخانه ها شده است.

وی در ادامه گفت: کمبود نقدینگی و تورم هم از دیگر مشکلات سنگبران است. سرمایه در گردش بسیار کم شده وهزینه ها بالا رفته است. مشکلاتی چون گرانی برق و مالیات و ارزش افزوده از جمله مشکلاتی است که این صنف را دچار مشکلاتی از قبلی تعطیلی برخی کارخانه ها و نبود نیروی انسانی کرده است.

بازرس انجمن صنفی سنگبران دولت آباد گفت: با شرکت در نمایشگاه های خارجی می توانیم تکنولوژی روز دنیا را فرا بگیریم و با چگونگی فرآوری جدید سنگ آشنا شویم. نمایشگاه هایی که در خارج از کشور برگزار می شوند تنها از نظر تکنولوژی فراتر از ما هستند آن هم به دلیل دستگاه ها و ماشین آلات مدرن و پیشرفته ای که در اختیار دارند و آن ها تنها می توانند از لحاظ فراوری  سنگ حرف اول را در دنیا بزنند.

وی ادامه داد: سنگ ایران از نظر تولید مشکلاتی دارد که آن هم با حمایت دولت بر طرف می شود متاسفانه دولت حمایت خود را در این زمینه دریغ کرده و ما در فرآوری سنگ و داشتن ماشین آلات مدرن مشکلاتی را داریم.

وی یاد آور شد: حمایت دولت و عدم افزایش روز به روز هزینه ها به طور خودکار صنعت را از رکود فعلی خارج می کند. امیدواریم این مشکلات به زودی حل شود و دولت حمایت خود را از صنف سنگ دریغ نکند اگر حمایت دولت نباشد صنعت ما به روز نمی شود.

رضوی گفت: جهت صادرات موفق در ایران نباید سنگ کوپ را به خارج از کشور عرضه کنیم بلکه می بایست سنگ را بریده شده به کشور های دیگر صادر کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید