صنعت کشور نیازمند عفو عمومی جریمه های بانکی

صنعت کشور نیازمند عفو عمومی جریمه های بانکی

رئیس خانه صنعت و معدن ایران: صنعت کشور، امروز نیازمند عفو عمومی بدهی ها و جریمه های بانکی است و استمهال وام ها دیگر در این خصوص تاثیرگذار نیست.

293
0
عبدالوهاب سهل‌آبادی
عبدالوهاب سهل‌آبادی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایرنا، سید عبدالوهاب سهل آبادی رئیس خانه صنعت و معدن ایران روز پنجشنبه در همایش گرامیداشت روز صنعت و معدن در ارومیه گفت: صنعت کشور، امروز نیازمند عفو عمومی بدهی ها و جریمه های بانکی است و استمهال وام ها دیگر در این خصوص تاثیرگذار نیست.

وی افزود: نباید صنعتگران را تنها مقصران اتفاقات اقتصادی کشور بدانیم و نباید اجازه دهیم همه تاوان وضع اقتصادی کشور را این قشر بپردازند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیشترین بار وضعیت نامناسب اقتصادی روی صنعت و صنعتگران است که باید در این خصوص فکر اساسی صورت گیرد.

وی با اشاره به همکاری نکردن بانک ها در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و صنعتی کشور اظهار کرد: این وضعیت اقتصادی موجب شد تا بیکاری به ویژه در بین فارغ التحصیلان بیشتر شود و به تبع آن، معضلات اجتماعی نیز به وجود بیاید.

رئیس خانه صنعت و معدن ایران ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات صنعتگران، مالیات بر ارزش افزوده، بیمه و جریمه های آن است که موجب شده هزینه های تولید روز به روز افزایش یابد.

نادر قاضی‌پور
نادر قاضی‌پور

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی هم در این همایش با اشاره به ظرفیت های قابل توجه صنعتی و معدنی در آذربایجان غربی گفت: ما باید یاد بگیریم که داشته های خود را به ارزش افزوده تبدیل کنیم که این امر در حوزه معدن بسیار مهمتر و تاثیرگذارتر است.

وی افزود: آذربایجان غربی آمیزه ای از همه مواد معدنی را در اختیار دارد ولی به درستی از آن برای توسعه این استان استفاده نمی شود.

وی تاکید کرد: آینده جمهوری اسلامی ایران بسیار روشن و پرافتخار است ولی باید از تمام داشته هایمان بهترین استفاده را بکنیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات مهم در راستای توسعه روزافزون کشور به ویژه در بخش صنعت، ایجاد تحول در نظام بانکی است که باید در این خصوص اهتمام جدی صورت گیرد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

18 − پانزده =