ارتباط صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده اقتصاد کشور

ارتباط صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده اقتصاد کشور

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان: مهمترین نقش اتاق‌های بازرگانی در کشورهای توسعه‌یافته آموزش به فعالان اقتصادی است و همکاری اتاق بازرگانی با دانشگاها از رویکرد‌های مهم این دوره هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی است‌.

373
0
سید عبدالوهاب سهل آبادی
سید عبدالوهاب سهل آبادی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به‌نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، سید عبدالوهاب سهل‌آبادی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اصفهان اظهار داشت: مهمترین نقش اتاق‌های بازرگانی در کشورهای توسعه‌یافته آموزش به فعالان اقتصادی و بالا بردن سطح آگاهی های آنها است. همکاری اتاق بازرگانی با دانشگاه ها از رویکرد‌های مهم این دوره هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی است‌.

وی افزود: ایجاد دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی در دانشگاه آزاد می‌تواند روابط این ۲ بخش را تنظیم و هماهنگ سازد.

رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان بیان کرد: نباید تفاهم‌نامه همکاری فقط برای عکس گرفتن و آویختن روی دیوار باشد بلکه باید بسترهای لازم برای  فعالیت‌های اجرایی فراهم شود.

وی افزود: ارتباط صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده اقتصاد کشور است. بیش از ۲‌دهه است که این موضوع در فضای اقتصادی مطرح شده ولی تاکنون وارد مرحله اجرایی نشده است.

احمدعلی فروغی رئیس دانشگاه آزاد اصفهان در این جلسه با اشاره به اینکه این دانشگاه در طول فعالیت ۲۸ ساله خود توانسته به عنوان دانشگاه مرجع شناخته شود، گفت: این دانشگاه در بخش کشاورزی، صنایع غذایی‌، دندانپزشکی و سایر رشته‌ها توانسته در بین دانشگاه‌های آزاد و دولتی جایگاه برتری داشته باشد‌.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد واحد اصفهان با اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌ای تحقیقاتی کاربردی مورد‌نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی‌، تربیت نیروی انسانی متخصص در قالب دوره‌های آموزشی‌، ارائه سمینارها‌، دوره‌ای تخصصی و کارگاه‌های آموزشی‌، تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی و هدایت و حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی در مقطع  کارشناسی ارشد و دکترا از جمله موضوعات این تفاهم‌نامه است.

امیر کشانی رئیس کمیسیون آموزش‌، پژوهش و توانمندسازی اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: این کمیسیون تلاش می‌کند که با مراکز دانشگاهی استان اصفهان همکاری نزدیکی در بخش‌های مختلف برقرار کند.

وی ایجاد زمینه برای برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و بلند‌مدت آموزشی برای فعالان اقتصادی را از جمله موارد مهم تفاهم‌نامه برشمرد و افزود: ادامه تحصیل اعضای اتاق بازرگانی در رشته‌های کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین استفاده از آزمایشگاه‌های تخصصی و کتابخانه دانشگاه از دیگر موضوعات مهم تفاهم‌نامه همکاری است‌.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

18 − دوازده =