عیسی زاده: مدیران دولتی باید در اتاق شیشه ای فعالیت کنند

عیسی زاده: مدیران دولتی باید در اتاق شیشه ای فعالیت کنند

335
0
سید محمد حسن عیسی زاده
سید محمد حسن عیسی زاده

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، سید حسن عیسی زاده مدیرعامل شرکت معدن، فراور امداد (امکو) در گفتگو با «ماهنامه حجار» اظهار داشت: به عقیده من هر فعالیت اقتصادی از سه رکن اساسی برخوردار است که در مدیریت نیز لازم است به این ارکان توجه شود؛ اولین رکن انجام فعالیت اقتصادی با توجه به استاندارهای حرفه ای و فنی مورد نیاز است چرا که نمی توان کاری را که نیازمند تدابیرمهندسی است با اتکاء به روش های سنتی انجام داد. دومین رکن توجه به اخلاق سالم در محیط کار مبتنی بر روابط انسانی و اخلاق مداری است؛ به عنوان نمونه در کار معدن نیروی کار، همکاران، مشتری، پیمانکاران و تمامی عوامل انسانی مرتبط پایه های اساسی کار هستند و لازم است به نظرات آنها نیز توجه شود، رکن آخر سود آوری است. هر فعالیت اقتصادی باید به گونه ای مدیریت شود که سود آوری را به دنبال داشته باشد. توجه به تمامی ارکان یاد شده توام با شناخت شرایط اقتصادی و دستیابی به رشد یک مجموعه همراه با تامین منافع تک تک اعضاء در سایه اعمال مدیریت صحیح میسرخواهد شد.

وی افزود: من چند سال گذشته در معدن مرمریت پرزیدنت نهبندان که معدن خاصی است فعالیت داشتم و به ساماندهی آنجا و تجهیزماشین آلات معدن و انجام اموری مانند بازاریابی و فروش سنگ معدن در بازارهای ترکیه و ایتالیا مشغول بودم که بحمدالله ساماندهی معدن تا پایان سال ۹۴ به نحو احسن انجام شد.

وی تصریح کرد: هیات مدیره اقتصادی کمیته یک بار در سال ۹۴ و یک بار در سال ۹۵ از بنده برای حضور در امکو دعوت به عمل آورد، امسال پس از مذاکرات مجدد و انجام بررسی های لازم با توجه به علاقه و سابقه ای که در این کار داشتم مدیرعاملی شرکت معدن فراور امداد را به عهده گرفتم.

وی ادامه داد: در اقتصاد اصطلاحی وجود دارد با عنوان «برد- برد» یعنی در هر فرایندی یا هر روابط انسانی اقتصادی و سیاسی و یا فرهنگی وقتی دو مجموعه و یا دو شخص مایل باشند با یکدیگر همکاری فنی حرفه ای و اصولی و اخلاقی داشته باشند می توانند حافظ منافع یکدیگر باشند. البته در کشور ما به دلیل عدم شناخت صحیح از فرهنگ کار جمعی گاهی در این زمینه با مشکلاتی روبرو می شویم. بنده در گذشته شاهد بودم که گاهی توجه یک مدیر به مشکلات برخی پیمانکاران حتی شائبه ارتباط فامیلی را ایجاد می کرد و توجه بیش از حد به منافع فردی مانند توافق دو طرف در تشکیلات کا فرمایی برای تامین مادی فرد یا عده ای خاص منافع مجموعه را به خطر می انداخت و یا از بین می برد. به عقیده بنده طرفین باید در اوج شفافیت و صداقت همکاری داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: مدیران دولتی و نهادهای گوناگون باید در اتاق شیشه ای فعالیت کنند. به عنوان نمونه در مجموعه ما کارها بر اساس موازین پیش می رود؛ یعنی دلایل فنی و اجرایی تصمیمات اتخاذ شده را به راحتی می توانیم بازگو کنیم. اگر مجموعه ما با فردی همکاری دارد مزیت ها و توانمندی های آن شخص در کار، مانند برخورداری از ماشین آلات خوب، بازاریابی خوب و سایر عوامل مورد نظر برای همه روشن خواهد بود و البته عکس این موضوع نیز در عدم همکاری صدق می کند چرا که ما بخشی از صنف وصنعت کشور هستیم.

وی تصریح کرد: همکاری در بخش پیمانکاری و کارفرمایی تعهدات، وظایف و آداب تعریف شده ای دارد که ما هم تابع آن هستیم اگر چه در بخش اداری بروکراسی حاکم کمی بیشتر است اما قاعده و قانون کلی کار بر همان اساس که در یک شرکت قانونی مد نظر است رعایت می شود. ما هرگز نمی توانیم ادعا کنیم که چون یک نهاد هستیم حسابرسی دقیق (حتی به اندازه یک ریال) را کم اهمیت می دانیم، همین طور از پیمانکاران انتظار داریم موارد لازم در کار را به دقت رعایت کنند.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

8 − 1 =