ابراهیم مهدوی: از حضور سرمایه گذاران حمایت می کنیم

ابراهیم مهدوی: از حضور سرمایه گذاران حمایت می کنیم

نائب رئیس خانه معدن کرمان جنوب: سرمایه گذاران باید به دنبال سرمایه گذاری زیر بنایی و دراز مدت باشند که بتواند در منطقه شغل های پایدار ایجاد نماید.

541
0
ابراهیم مهدوی
ابراهیم مهدوی

ابراهیم مهدوی نائب رئیس خانه معدن کرمان جنوب در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: با توجه به نام گذاری سال ۹۵ توسط مقام معظم رهبری خانه معدن جنوب کرمان دستور ایشان مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را سرلوحه کار خود قرار داده و از ابتدای امسال برنامه ریزی های خاصی را برای تحقق این امر انجام داده است.

وی افزود: عمده مشکلات معدنداران منطقه کرمان جنوب افت شدید قیمت محصولات معدنی است.

وی ادامه داد: در بحث مشکلات محلی که در برخی موارد پیش می آید باید مسئولین از جمله فرمانداران و امام جمعه های محترم و دیگر نهادهای ذیربط در این مورد فرهنگ سازی نمایند تا دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم از سویی دیگر سرمایه گذاران هم باید به دنبال سرمایه گذاری زیر بنایی و دراز مدت باشند که بتواند در منطقه شغل های پایدار ایجاد نماید.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اکثر اعضای خانه معدن کرمان جنوب از افراد بومی هستند و با روحیات مردم منطقه آشنایی کامل دارند توانسته اند در مواردی که بابت مشکلات به آنها مراجعه شود مشکلات را پیگیری و حل و فصل نمایند.

نائب رئیس خانه معدن کرمان جنوب خاطر نشان کرد: این نهاد جهت جذب سرمایه گذار به این منطقه  تلاش های بسیار زیادی انجام داده است. تعدادی معدن را به سرمایه گذاران معرفی کرده وهمچنین معدنکارانی که در این زمینه نیاز به همکاری و سرمایه گذاری داشته اند را حمایت کرده است.

خانه معدن جنوب کرمان
خانه معدن جنوب کرمان

مهدوی گفت: قسمتهایی از مناطق معدنی جنوب به صورت پهنه معدنی به برخی شرکتها واگذار گردیده اما این شرکت ها تاکنون فعالیت چشمگیری در جهت اکتشاف، شناسایی و بهره برداری معادن انجام نداده اند.

وی تصریح کرد: مردم این منطقه خواستار هر چه سریعتر شدن فعالیت این شرکتها می باشند که در صورت مورد توجه قرار گرفتن این موضوع می تواند در امر محرومیت زدایی و اشتغال جوانان منطقه تاثیر به سزایی داشته باشد.

وی یادآور شد: با توجه به تلاشهایی که ریاست محترم سازمان صنعت معدن و تجارت جنوب کرمان و کارکنان این سازمان برای رشد و توسعه صنعت معدن این منطقه داشته اند جا دارد که از تمامی این عزیزان تشکر و قدر دانی کنم.

۴+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید