سیدمرتضی نیرومند: نبود بازار بزرگ‌ترین مشکل سنگبری های آذربایجان شرقی است

سیدمرتضی نیرومند: نبود بازار بزرگ‌ترین مشکل سنگبری های آذربایجان شرقی است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی: بزرگ‌ترین مشکل برای این واحدها، نبود بازار مناسب برای سنگ است که باید در این زمینه تصمیمات جدی اتخاذ شود.

316
0
سید مرتضی نیرومند
سید مرتضی نیرومند

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از تسنیم، سید مرتضی نیرومند در جریان بازدید استاندار آذربایجان شرقی از شهرک صنعتی شهید سلیمی آذرشهر، با اشاره به پر بودن انبار شرکت‌های تولید سنگ در استان، اظهار داشت: بزرگ‌ترین مشکل برای این واحدها، نبود بازار مناسب برای سنگ است که باید در این زمینه تصمیمات جدی اتخاذ شود.

وی با اشاره به وجود معادن غنی سنگ تزئینی در آذربایجان شرقی، افزود: تلاش کرده‌ایم با ایجاد شهرک‌های صنعتی تخصصی سنگ، از خام فروشی جلوگیری کرده و به صورت فرآوری شده و ارزش افزوده صادر شده و به فروش برسد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه سالانه بیش از ۳۶۵ هزار تن سنگ تزئینی در استان تولید می‌شود، گفت: سنگ قرمز، در دنیا فقط در آذرشهر داریم که عمارت های بزرگ و خاص از این سنگ استفاده می‌کنند.

نیرومند با اشاره به اینکه تمامی پروژه‌های استانی باید از این تولیدات استفاده کنند، ادامه داد: باید در کنار کمک به توسعه صادرات، فرهنگ مصرف سنگ در داخل استان نیز ترویج شود تا در پروژه‌های استانی، این محصولات مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه این جلسه، مدیرعامل شرکت سیما سنگ، با اشاره به اینکه بیش از ۱۵ میلیارد محصول آماده فروش در انبار داریم که به دلیل نبود بازار مناسب دپو شده است، افزود: علی رغم استفاده از تکنولوژی روز دنیا در این شرکت برای تولید با کیفیت سنگ، پروژه‌های استان از این ظرفیت استفاده نمی‌کنند و از سایر استان‌ها سنگ خریداری می‌کنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

16 + شش =