علیزاده: اعتماد سازی مهمترین اصل در صادرات سنگ است

علیزاده: اعتماد سازی مهمترین اصل در صادرات سنگ است

220
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

سپهر علیزاده مدیر عامل سنگبری سپهر محلات در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری سنگ اظهار کرد: زمینه فعالیت سنگبری سپهر در بخش معدن و فرآوری سنگ های تزئینی از جمله تراورتن و مرمریت است. این شرکت فعالیت خود را  از سال ۱۳۶۸ شروع کرده است.

وی در ادامه گفت: عمده مشکلاتی که در حوزه فعالیت ما وجود دارد در وهله اول، بخش صادرات است. متاسفانه مراودات صادراتی ما ضعیف است. بخشی از ضعفی که در مساله صادرات داریم به خودمان و همکارانمان در صنعت سنگ برمی گرددد که در این زمینه اقدامات لازم را انجام نداده اند و بخشی از آن هم مربوط به دولت می شود که باید بسترهای صادرات را فراهم کند.

علیزاده گفت: اگر مشکلاتی که در زمینه صادرات وجود دارد برطرف شود می توانیم با کشور های دیگر ارتباط بگیریم و باهم مراودات صادراتی مفیدی داشته باشیم.

وی یادآور شد: متاسفانه با بالا رفتن هزینه ها در ایران قیمت سنگ هم بالا می رود این در حالی است که کشورهایی نظیر ترکیه سنگ خود را با یک دوم قیمت ما وارد بازار جهانی می کند.

سپهر علیزاده گفت: در نمایشگاه صنعت ایران در سال گذشته هیچ کدام از کشور های خارجی شرکت نکردند اما خوشبختانه  در دوره امسال این نمایشگاه، از کشورهایی نظیر؛ سوئیس، سوئد، ژاپن و ایتالیا شرکت کرده بودند که این به معنی اعتماد سازی ایران در این زمینه است.

وی ادامه داد: ایران به دلیل نداشتن ثبات در این زمینه همیشه دچار مشکل است، در حال حاضر هم کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه جنس خود را می فروشند اما حاضر به سرمایه گزاری در این بخش با ایران نیستند، امیدواریم که این شرایط به تدریج بهبود یابد و اعتماد سازی در ایران به اوج خود برسد.

وی در خصوص صادرات بیان کرد: سنگبری سپهر در زمینه صادرات هم فعال است و در زمینه سنگ خام و بریده صادرات را انجام می دهیم. متاسفانه به دلیل کمبود ماشین آلات فرآوری مدرن نمی توانیم سنگ های فرآوری شده را صادر کنیم. کیفیتی که ماشین آلات ایرانی دارند به هیچ عنوان قابل قیاس با با ماشین آلات خارجی نیست. پس ترجیح می دهیم بیشتر سنگ را به صورت خام صادر کنیم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه × 3 =