سوابق اجرایی مجتبی خسروتاج

سوابق اجرایی مجتبی خسروتاج

در زمستان ۱۳۹۲ و در دولت حسن روحانی، وی بعنوان معاون توسعه بازرگانی داخلی و نیز قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی، از سوی محمدرضا نعمت‌زاده منصوب گردید.

413
0
مجتبی خسروتاج
مجتبی خسروتاج

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، مجتبی خسروتاج مدرک تحصیلی لیسانس خود را در رشته مدیریت اقتصادی قبل از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۳ از مدرسه عالی ریاضیات و مدیریت اقتصادی کرج (رشته مدیریت اقتصادی) دریافت نموده و پس از انقلاب در دانشگاه صنعت نفت نیز در رشته فوق لیسانس مدیریت تحصیلات خود را کامل نمود. وی قبل از انقلاب نیز برای ادامه تحصیلات در رشته فوق لیسانس و دکتری به خارج از کشور سفر نمود و در طول دوره تحصیل عضو فعال اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان آمریکا و اروپا (Muslim Students’ Association) بود.

پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۹ وی بعنوان مدیرعامل و رییس هیئت مدیره مرکز تهیه و توزیع مواد پلاستیکی وزارت بازرگانی منصوب گردید. در فاصله سال‌های ۱۳۶۰ الی ۱۳۶۸ مناصبی مانند مدیریت بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی و نیز معاونت تجارت خارجی وزارت بازرگانی را تجربه نموده است

در سال ۱۳۶۸ وی بعنوان سرپرست وزارت بازرگانی منصوب گردید پس از آن طی سال‌های ۶۹ تا ۷۶ بعنوان عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی فعالیت نمود.

مجتبی خسروتاج در سال ۱۳۷۶ بعنوان معاون وزیر بازرگانی و رییس مرکز توسعه صادرات ایران انتخاب گردید. این مرکز در سال ۱۳۸۲ بدنبال ادغام با مراکز تهیه و توزیع کالا، سازمان توسعه تجارت ایران نام گرفت. وی تا سال ۱۳۸۴ در سمت ریاست کل سازمان توسعه تجارت و معاونت توسعه روابط اقتصادی وزارت بازرگانی باقی‌ماند.

وی همچنین در فاصله زمانی دولت‌های هفتم و هشتم، در مقام نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران، عضویت هیئت نمایندگان اتاق تهران، ریاست هیئت مدیره دفاتر بازرگانی خارج از کشور و عضویت هیئت مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران مشغول به فعالیت بوده است.

در تابستان ۱۳۸۲ بنا به پیشنهاد وزیر بازرگانی وقت و تصویب دولت، مفتخر به دریافت نشان دولتی لیاقت و مدیریت از آقای خاتمی رییس جمهور دولت های هفتم و هشتم گردید.

در زمستان ۱۳۹۲ و در دولت حسن روحانی، وی بعنوان معاون توسعه بازرگانی داخلی و نیز قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی، از سوی محمدرضا نعمت‌زاده منصوب گردید.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

6 + 10 =