سنگ کردن دیوار، مانع نفوذ رطوبت به داخل خانه

سنگ کردن دیوار، مانع نفوذ رطوبت به داخل خانه

377
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، سنگ کردن دیوار می تواند به نوبه خود فواید بسیاری را به همراه داشته باشد. از نظر طراحی این کار بسیار شیک و زیباست اما از نظر فیزیکی فواید بسیاری را در خود جای داده است که اگر به صورت اصولی این کار صورت گیرد میتوان نتایج خوبی را از کار شاهد بود.

هنگامی که از سنگ برای تزئین دیوار خانه استفاده می کنید میتوانید از نفوذ رطوبت و سرما به دیوار اصلی کاملا جلوگیری کنید و این سنگ ها حالتی عایق برای دیوار شما خواهد بود.

 البته در شرایط جوی ای که رطوبت بالاست استفاده از سنگ تراورتن پیشنهاد نمی شود چرا که خلل و فرج آن می تواند رطوبت بیشتری را به خود جذب و در خود نگه دارند که بعد از مدتی تاثیر منفی در رنگ سنگ و مقاومت سنگ خواهد داشت .

در یکی از پروژه های کشور ترکیه استفاده از سنگ طبیعی مقاوم در مقابل رطوبت برای نصب در دیوار و تمام قسمت های بیرونی یک ویلا در منطقه ای شرجی استفاده شد که تاثیر بسیار خوبی از این پروژه به دست آمد.

 سنگ های آهکی در مقابل  رطوبت مقاومت بالایی ندارند و معمولا برای این کار سنگ هایی انتخاب می شوند که میزان سیلیکات در آن ها بیشتر بوده و مانع از نفوذ رطوبت در سنگ می شوند .

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید