سنگ های مراکش و جایگاه آن در دنیا

سنگ های مراکش و جایگاه آن در دنیا

301
0
fossil marble morocco
fossil marble morocco

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، مرمریت Brown Taoujat همراه با طرح فسیل دار از سنگ های ساختمانی کشور مراکش است که بیشتر در پروژه های ساختمانی کشور های چین، امارات متحده عربی، اندونزی، ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد.

دو نوع مرمریت فسیل دار و رگه دار از مرمریت های مشهور کشور مراکش است که در ده سال اخیر وسعت بیشتری در امور تجاری و پروژه های ساختمانی داشته است. بسیاری از محصولات سنگی و معدنی مراکش در ارتباط مستقیم با نوسانات واحد پولی دلار و یورو هستند که بیشتر از همه  واحد پول دلار تاثیر عمیقی در این صنعت دارد.

بانک مرکزی کشور مراکش با توجه به کاهش ارزش یورو در این کشور از دولت مراکش درخواست  تجدید نظر داشته تا بتوان به جذب سرمایه گذاران بیشتری در زمینه صنعت و معدن پرداخت از طرفی ایجاد فضای رقابتی در این منطقه می تواند باعث رشد این کشور شود.

کشور مراکش دارای نرخ ارز شناور است که انعطاف پذیری آن توانسته تعادلی در دلار، یورو و درهم را از نظر اقتصادی در این کشور ایجاد کند.

 مرمریت فسیل دار با زمینه قهوه ای رنگ خود درصدی از بازارهای جهانی را در این رده از سنگ های ساختمانی به خود اختصاص داده است. هم رقیبان این نوع مرمریت، مرمریت مشکی فسیل دار برزیل است که تشابه زیادی از نظر طرح به این مرمریت داشته و بازاریابی قوی تری در این زمینه صورت گرفته است.

پروژه های کشور چین این نوع مرمریت را بیشتر به صورت سایز شده و در اندازه های ۶۰ در ۶۰ به کار می برند. کمترین ماده فراوری را در این نوع مرمریت میتوانیم شاهد باشیم که خوش برش بودن آن گویای این مطلب است.  شرکت های بسیاری در کشور مراکش این سنگ را تهیه می کنند و صادارت خود را به کشور های آسیای شرقی منتهی کرده اند.

d048

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید