سنگ مرمر ایران و کاربردهای متنوع آن

سنگ مرمر ایران و کاربردهای متنوع آن

545
0

 به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، سنگ اونیکس از جمله سنگ های معروف کشور ایران است که از زمانهای طولانی در ساختن بناهای مقدس از آن استفاده می کردند. امروزه نیز اونیکس در رنگهای مختلف مورد اکتشاف و استخراج قرار گرفته و از این رو تنوع رنگی بالایی را به خود اختصاص داده است.

سنگ اونیکس از جنس آهک است و به راحتی قابل برش و هنر نمایی است. در کشور ایران و اروپا از این سنگ بیشتر برای مجسمه سازی استفاده می شود. بیشتر کشورهای آسیایی از اونیکس در ساختن ظروف مختلف و وسایل داخل خانه بهره می برند از این رو هر چقدر این سنگ از تنوع رنگ بالایی برخوردار باشد به همان میزان کاربرد آن نیز افزایش پیدا می کند.

تزئین داخل خانه با سنگ اونیکس و نوردهی آن با انواع ال ای دی های بروز دنیا از شاهکار های دنیای سنگ است که حال و هوای خاصی را به داخل خانه و یا رستورانهای شیک می بخشد. در این تصویر شما میتوانید سنگ اونیکسی را مشاهده کنید که هم برای ظرف سازی و هم رو میزی مورد استفاده قرار گرفته است.

چون تنوع رنگی اونیکس بسیار بالا است و برای تراشیدن مجسمه و اشیائ دیگر بسیار مفید هستند می توان از آنها در طراحی انواع دکوراسیون داخل و خارج خانه و فضای سبز بهره برد.

بسیاری از سنگ های ساختمانی اونیکس ایرانی از تنوع رنگی بالاتری برخوردار هستند. رنگ های قهوه ای، نارنجی، لیمویی، قرمز، سفید و رنگ های دیگر از جمله بازه رنگی اونیکس ایرانی هستند. بیشتر معادن انیکس در ایران در قسمت آذربایجان غربی، استان خراسان، اصفهان و محلات یافت می شوند که از تنوع رنگی بسیار مناسبی برخوردار هستند.

در استان خراسان در شهرستان بجنورد که در مرکز خراسان شمالی واقع شده است شما میتوانید اونیکس پرتقالی را بیابید که معادن معروفی در این استان وجود دارد. در آذربایجان غربی انواع سبز و سفید و در محلات انوع سبز و قهوه ای و در استان اصفهان نیز تنوع رنگی بالاتری می توان یافت.

رنگهای سبز و سفید از جمله رنگ های بسیار معروفی هستند که بیشتر شرکت های چینی به این دو رنگ اهمیت  و علاقه خاصی نشان می دهند. رنگ پرتغالی آن مخصوص صادرات به کشورهای اروپایی می باشد. اونیکس با ویژگی شفاف بودن خود از نظر ساختاری تفاوت های زیادی با انواع مرمریت دارد. از اونیکس میتوان در انواع طراحی های داخلی بهره برد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

3 × یک =