سنگ طبیعی و سنگ مرمر فلسطینی در بازار قطر

سنگ طبیعی و سنگ مرمر فلسطینی در بازار قطر

344
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، ارتباط سنگ با حافظه مردم و وجدان آنها به اعتبار اینکه این ماده تنها ابزار دفاعی توسط مردم فلسطین است همراه است. اما کیفیت بالای این سنگ باعث حضور پررنگ در بازارهای جهانی است.

سنگ مرمر فلسطین شهرت وسیعی در کیفیت و برتری دارد. شرکتهای فلسطینی که درزمینه صنعت سنگ تخصص دارند بطور ۳ سال پیاپی در بازار قطر و همتایان بازار منطقه حضور داشته و شرکت در نمایشگاه پروژه قطر که اخیراٌ در دوحه برگزار شد از مهمترین حضورشان بوده است.

سال ۲۰۱۴ به عنوان یک شروع خوب برای ورود شرکت های فلسطین بود بطوریکه هیئتی متشکل از هفت شرکت از سرمایه گذاران در زمینه سنگ؛ سنگ مرمر خود را در این رویداد که هر ساله در دوحه که با مشارکت گسترده ای برگزار می شود؛ شرکت دادند.

بخش سنگ طبیعی و سنگ مرمر؛ از مهمترین بخش های اقتصادی فلسطین است بطوریکه شامل ۳۲ درصد از درآمد ملی و اشتغال ۶۰ هزار کارگر و نزدیک به ۲۰۰۰ کارخانه بزرگ و کوچک است که به دلیل کیفیت بالا دارای شهرتی جهانی شده است.

متخصصان نمایشگاه پروژه قطر تایید کردند که سنگ های طبیعی و سنگ مرمر فلسطین در طول ۳ سال گذشته به میزان بسیارزیادی به بازار قطر ورود کرده که از مهمترین عوامل این حضور کیفیت بالا و قیمت های مناسب و اعتمادی است که به تدریج در کشورهای مختلف در سراسر جهان به دست آورده است.

ثامر الجیش مدیر شرکت فیرونای فلسطین؛ تایید کرد که سنگ فلسطین یکی از بهترین سنگ های موجود در جهان است که با تمام شرایط آب و هوایی سازگار است بنابراین شرکتهای فلسطینی قوی تمایل دارند همکاری بیشتری در طول دوره های آینده داشته باشند.

او هم چنین گفت: حضور شرکت های فلسطینی در بازار قطر نوعی حمایت از اقتصاد فلسطین با استفاده از پیشرفت صنعت هم به شمار می رود.

او اعلام کرد که رقابت با شرکتهای تخصصی از اردن؛ مصر؛ عربستان و ترکیه در این نوع از صنعت بسیار قوی است؛ اما سنگ فلسطین هنوز هم محبوب ترین نوع سنگ است.

احمد المصری؛ مدیر صادرات همان شرکت تایید کرد بازار قطر در صنعت شناخته شده است و مکان خوبی برای نمایش قدرت و تجارت تخصصی فلسطین در طول دوره های آینده است به خصوص برای ورود بسیاری از شرکت های فلسطینی در بازار قطر در زمینه سنگ مرمر و انواع سنگ طبیعی.

او هم چنین اشاره کرد که شهروندان قطری رغبت زیادی به سنگ فلسطین دارند بنابراین به منظور جذب حداکثر میزان مصرف  کنندگان در قطر به دور از پژوهش های بخش خصوصی؛ فرصت مناسب برای گسترش به این بازار است.

منبع: http://www.intmarbleco.com

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست