سنگستان؛ کارخانه مرکزی ستاد بازسازی عتبات عالیات کل کشور

سنگستان؛ کارخانه مرکزی ستاد بازسازی عتبات عالیات کل کشور

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کل کشور با حضور در شهرستان محلات از کارگاه ساخت ستون‌های سنگی صحن حضرت زهرا(س) بارگاه امام علی(ع)  که در سنگستان واقع شده است بازدید کرد.

376
0
بازدید رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کل کشور ار سنگستان
بازدید رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کل کشور ار سنگستان

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از صبح محلات، حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کل کشور در بازدید از کارگاه ساخت ستون‌هاس سنگی صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف که در کارخانه سنگبری سنگستان توسط عباس آذرنوش تجهیز و راه اندازی شده است ضمن اهداء لوح تقدیر به ایشان گفت: این کارگاه اولین و تنها کارگاه ساخت ستون‌هاس سنگی کشور به روش مکانیزه است که  با وجود امکانات مناسب این کارگاه امکان تولید سنگ نمای مناسب برای بازسازی عتبات عالیات شهر عراق نیز فراهم شده است.

وی افزود: بر اساس آنچه در پروژه‌های عتبات عالیات بخصوص پروژه صحن حضرت زهرا(س) در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی(ع) تعریف شده سنگ‌های تزئینی خاصی استفاده خواهد شد که عمده این سنگهای در داخل کشور و در محدوده شهرستان محلات واقع شده است. با توجه به همین موضوع بزرگترین کارگاه فراوری سنگ مورد نیاز بازسازی عتبات مقدسه عراق توسط آقای عباس آذرنوش در شهر محلات راه اندازی شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کل کشور همچنین افزود: این کارگاه به عنوان کارخانه مرکزی ستاد انتخاب شده است. تکنولوژی ساخت ستون سنگی گرد تا به امروز در کشور وجود نداشت و سابق بر این به صورت سنتی و با ضایعات بسیار زیاد و به تعداد محدود در کشور میسر بود که با تجهیز این کارگاه، تکنولوژی ساخت ستون سنگی به صورت مکانیزه و با سرعت و دقت بالا در کشور میسر شده است.

 پلارک در خاتمه با اشاره به نقش فعالانه مردم استان مرکزی در کمک به ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطر نشان کرد: شهرستان محلات در دو سال گذشته رتبه نخست در جمع آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی عتبات عالیات را بدون احتصاب کمک خیر محلاتی برای ساخت ستون‌های صحن حضرت زهرا(س) را به خود اختصاص داده است که با توجه به دارالمومنین بودن شهرستان جز این هم توقعی نیست.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید