سفر هیات اقتصادی ترکیه به ایران

سفر هیات اقتصادی ترکیه به ایران

حصار جیکلی اوغلو که یکی ازمتنفذترین تاجران ترکیه است، از اوضاع منطقه ابراز نگرانی جدی کرد و در عین حال از اینکه ایران توانسته از مهلکه احتمالی پیش‌رو به سلامتی خارج شود، خوشحال بود.

335
0
محسن جلال پور
محسن جلال پور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محسن جلال‌پور رییس اتاق بازرگانی ایران در شبکه تلگرام خود نوشت: هفته گذشته «رفعت حصار جیکلی اوغلو» رییس فدراسیون اتاق‌ها و بورس‌های ترکیه سفر کوتاهی به تهران داشت و ساعاتی مهمان ما در اتاق بازرگانی ایران بود.

 در این نشست، برادر عزیزم بهنام پیرموذن و جمعی از مدیران اتاق هم حضور داشتند و ناهار را با ایشان صرف کردیم و گپ وگفتی هم درباره مسائل منطقه داشتیم.

حصار جیکلی اوغلو که یکی ازمتنفذترین تاجران ترکیه است، از اوضاع منطقه ابراز نگرانی جدی کرد و در عین حال از اینکه ایران توانسته از مهلکه احتمالی پیش‌رو به سلامتی خارج شود، خوشحال بود. این بازرگان سرشناس ترکیه گفت: اصلا تصور نمی‌کردم که در شرایط خاص خاورمیانه، ایران بتواند مشکلات و ناپایداری احتمالی پیش‌روی خود را به جای دیگری پاس دهد.

وقتی از تحریم روسیه و آثارش بر اقتصاد ترکیه پرسش کردم، با اعتماد به نفس گفت: تنها بخش گردشگری ترکیه از تحریم روسیه زیان دیده، چراکه از حضور ۴میلیون گردشگر روسی محروم شده است. حصار جیکلی اوغلو بارها به من گفت مسئولیت سنگینی بر عهده دارم تا از منافع بخش خصوصی در دوران طلایی پیش‌روی ایران دفاع کنم.

در گپ و گفت خصوصی هم با بیان بعضی حقایق منطقه، تاکید جدی داشت که باید روابط بین دوکشور ایران و ترکیه از هر نظر مستحکم و پایدار بماند. هردوی ما امیدواریم که سفر داوود اوغلو نخست‌وزیر ترکیه و هیات همراه که از ۲۰۰ بازرگان و صنعتگر این کشور تشکیل شده، آغاز یک دوره جدید در استحکام روابط اقتصادی دوکشور باشد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

15 − سیزده =