سعید صمدی: بخش معدن حال و روز خوشی ندارد

سعید صمدی: بخش معدن حال و روز خوشی ندارد

256
0
سعید صمدی
سعید صمدی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، سعید صمدی در ارزیابی وضعیت بخش معدن، اظهار داشت: بحث‌هایی در مورد پرداخت تسهیلات به این بخش مطرح شد، اما معدنکاران برای دریافت این تسهیلات با مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند.

وی توضیح داد: یک زمان اعلام شد که برای گرفتن تسهیلات، بانک‌ها نباید در مورد چک برگشتی و تسهیلات معوق صنعتگران و معدنکاران سخت‌گیری کنند، اما در حال حاضر برای دریافت تسهیلات از بانک مرکزی استعلام می‌شود و اگر معدنکاری دارای چک برگشتی یا تسهیلات معوقه باشد، نمی‌تواند به راحتی تسهیلات جدید دریافت کند.

این کارشناس معدن با اشاره به رکود موجود در فعالیت‌های صنعتی و معدنی، گفت: اتفاقی که قرار بود در پرداخت تسهیلات بانکی صورت گیرد، به طور شفاف عملی نشد.

وی همچنین با اشاره به ابلاغ مصوبه پذیرش پروانه معدن به عنوان وثیقه نزد بانک‌ها از ۱۵ سال پیش، گفت: به ندرت بانکی پیدا می‌شود که پروانه معدن را به عنوان وثیقه قبول کند.

صمدی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان و معدنکاران بسیار خرد شده است، گفت: این تسهیلات به صورت سهمیه‌بندی به استان‌ها اختصاص می‌یابد و در استان‌ها نیز بین بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی خرد می‌شود که در نهایت، رقم قابل توجهی به تولیدکنندگان نخواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه قرار بود دولت در زمینه تحریک تقاضا در بازار اقداماتی را انجام دهد، گفت: این موضوع به نتیجه‌ نرسید، رکود همچنان برقرار است و مشکلات تولید سر جای خود باقی مانده است.

منبع: فارس

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سه − 1 =