سرمایه گذاران ترک وارد ایران می شوند

سرمایه گذاران ترک وارد ایران می شوند

بعد از کاهش بی‌سابقه تعداد توریست‌های روسیه به ترکیه، سرمایه‌گذاران ترک قصد دارند با ساخت 10 هتل در شهرهای توریستی ایران تا حدودی این شکاف درآمدی را پر کنند.

196
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل ازافکارنیوز، مقامات وزارت توریسم ترکیه اعلام کردند سرمایه‌گذاران ترک حداقل ۱۰ هتل در ایران می‌سازند و دو کشور تعداد پروازهای خود را در جهت تقویت توریسم بین دو کشور افزایش خواهند داد.

این پروتکل در تهران توسط ماهر اونال،‌ وزیر توریسم و فرهنگ ترکیه و مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امضا شد.

ماهراونال و سلطانی‌فر
ماهراونال و سلطانی‌فر

اونال و سلطانی‌فر همچنین درباره چگونگی تقویت توریسم بین دو کشور ایران و ترکیه در کنار دیگر مباحث گفت‌وگو  کردند.

یک مقام ترک به رویترز خبر داد: بر اساس این پروتکل سرمایه‌گذاران ترک حداقل ۱۰ هتل در شهرهای تهران،‌اصفهان، شیراز، تبریز و مشهد می‌سازند؛ همچنین تعداد پروازهای دو کشور برای تقویت توریسم افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر دو کشور ایران و ترکیه تجربیات خود را درمورد بخش توریستی به مقصد دیگر کشورها نظیر چین، هند،‌اندونزی و مالزی در اختیار همدیگر قرار می‌دهند.

بر اساس این گزارش بعد از بحران دیپلماتیکی بین ترکیه و روسیه در نوامبر گذشته زمانی که نیروهای ترک یک جت روسی را ساقط کردند تعداد زیادی از توریست‌های روسی دیگر به این کشور نمی‌آیند. میزان درآمد توریسم ترکیه در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۶٫۵ درصد با کاهش همراه شده است و این مساله مقامات توریسم ترکیه را به تکاپو انداخته تا این شکاف درآمدی را جبران کنند.

بر اساس آمارهای رسمی در سال ۲۰۱۵ ، ۱۷ میلیون ایرانی از ترکیه بازدید کردند که این رقم ۶٫۵ درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش داشته است. حدود ۴۶۷ هزار و ۸۳۳ ایرانی در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ از ترکیه بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۵ با ۷٫۴ درصد افزایش همراه بوده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

سیزده − چهار =