سجاد فرازی: چک، بزرگترین مشکل فعالان صنعت سنگ است

سجاد فرازی: چک، بزرگترین مشکل فعالان صنعت سنگ است

مدیر فروش شرکت کوهبرش بجستان: اکثر فروش ها به صورت چکی انجام می شود و متاسفانه با توجه به رکودی که در بازار وجود دارد بسیاری  از چک ها پاس نمی شوند.

274
0
سجاد فرازی
سجاد فرازی

سجاد فرازی مدیر فروش شرکت کوهبرش بجستان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت کوهبرش بجستان در خراسان رضوی است و هرسال در نمایشگاههای تخصصی سنگ که در اصفهان تهران و محلات برپا می شود شرکت می کند این شرکت تولید کننده تجهیزات معدنی است و وسایلی از قبیل سیم بر، راسول و موتور برق تولید می کند.

وی افزود: شرکت ما وارد کننده لوازم مصرفی معدن هم می باشد و سیم برش، سگمنت، بوش و اتصال سیم مغزی را از کشورهایی چون ترکیه چین و ایتالیا وارد می کند. بهترین کیفیت در این زمنیه در اختیار ایتالیا است و محصولاتی که ترکیه تولید می کنند هم بسیار قابل رقابت است.

وی ادامه داد: مشابه دستگاههایی که ما تولید می کنیم در خارج از کشورهم وجود دارد و در برخی موارد کیفیت آنها نیز ممکن است از کیفیت دستگاههای ما بالاتر باشد اما حسن دستگاههای ما این است که ما خدمات پس از فروش داریم ولی آنها نمی توانند این خدمات را ارائه دهند. این دستگاهها هر سال نیاز به تعمیرات و خدمات پس از فروش دارند، پس خدمات پس از فروش برای این دستگاهها بسیار حائز اهمیت است.

مدیر فروش شرکت کوهبرش بجستان تصریح کرد: معدنکاران ایرانی به دلیل این سالها با دستگاههای ایرانی کار کرده اند در حال حاضر خیلی راحت می توانند با این دستگاهها کار کنند و کار کردن با دستگاههای خارجی برای آنها سخت است. به دلیل بالا بودن فرسایش این دستگاهها و نیاز آنها به خدمات پس از فروش اکثرا ترجیح می دهند که با دستگاههای ایرانی کار کنند.

فرازی گفت: یکی از مهمترین مشکلات ما در بخش تولید کمبود نقدینگی و عدم حمایت به موقع بانک ها از تولید کننده است. اکثر فروش ها به صورت چکی انجام می شود و متاسفانه با توجه به رکودی که در بازار وجود دارد بسیاری از چک ها پاس نمی شوند.

وی خاطر نشان کرد: به دلیل رکود بسیار سنگینی که در بازار حاکم است رقابتی ناصحیح بین فعالان صنعت به وجود آمده که برخی از آنها با وارد کردن کالاهای چینی سعی می کنند کالاها را با قیمت پایین تری به فروش برسانند در این بین کیفیت فدای قیمت شده و روز به روز این اتفاق با گستردگی بیشتری انجام می شود.

وی یادآور شد: در فروش های داخلی که به اکثر استان های ایران داریم به دلیل اینکه فروش ها با چک انجام می شود بسیار مشکل داریم و پاس شدن چک ها همیشه با اما و اگرهای بسیار زیادی توام است اما در بحث صادرات که دستگاههای خود را به افغانستان و پاکستان صادر می کنیم این مشکلات وجود ندارد و اغلب فروش های صادراتی نقدی است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

یک × 4 =