رکود و بیکاری مسئله اول اقتصاد کشور است

رکود و بیکاری مسئله اول اقتصاد کشور است

330
0

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، بار اصلی مشکلات اقتصادی بر دوش مردم بوده است از این جهت نظر آنها درباره اقتصاد کشور بهترین راهکار برای ارزیابی و تصیمم گیری مسئولان کشور است. در این رابطه از بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی مطبوعات درباره مهمترین مشکل اقتصادی کشور پرسیدیم.

یکی از بازدیدکنندگان میانسال در این رابطه گفت بنده ۲ فرزند بالای ۳۰ سال دارم که بیکار هستند و بسیاری از اطرافیان را هم می شناسم که بیکار هستند.

وی از اینکه شرکتهای نساجی مازندران و چیت سازی تهران تعطیل شده اند ناراحت بود و گفت: منفعت عده ای در واردات است و به بیکاری جوانان توجهی نمی کنند.

این بازدید کننده از نمایشگاه مطبوعات گفت: در حالیکه ما مسلمان هستیم و خانمها و دخترانمان چادر مشکی به سر می کنند اما فقط یک تولیدی چادر مشکی در کشور وجود دارد.

در ادامه با جوانی روبرو شدیم که از بیکاری ناراحت و نگران بود. جوانی دیگر که فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد بود گفت: عدم تدبیر در رفع مشکلات و بی توجهی به اقتصاد مقاومتی باعث بوجود آمدن چنین مشکلاتی شده است.

وی گفت: همه مشکلات نیز ناشی از مسئولان نیست. این درست است که اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی متفاوت است اما روحیه مردم در توجه به کالای ایرانی نسبت به کالاهای خارجی باید تغییر کند.

مرد دیگری از گرانی شکایه داشت و می گفت چرا مسئولان می گویند تورم پایین آمده است در صورتی که در زندگی روزمره خود اثری از آن نمی بینیم.

برخی دیگر نیز از رانت خواری شاکی بودند که برخورد اولیه با آن صورت نمی گیرد و هر روز اخبار آن مخابره می شود اما خبری از برخورد با آنها نیست.

جوانی دیگر، مهمترین مشکل اقتصادی کشور را بیکاری دانست و خواستار صداقت دولتمردان در ارائه آمار بود و به فاصله طبقاتی بوجود آمده که باعث درک متفاوت میان مسئولین و دولتمردان شده است انتقاد داشت.

انتقاد برخی از بازدیدکنندگان نیز از تیم اقتصادی دولت قابل تامل بود؛ بازدیدکنندگان نسبت به سیاستهای نادرست دولت در حوزه اقتصادی که باعث بیکاری و رکود در جامعه شده انتقاد داشتند.

منبع: تسنیم

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

2 × دو =