رونق صنعت سنگ در گرو رونق ساختمان سازی

رونق صنعت سنگ در گرو رونق ساختمان سازی

106
0
مسکن
مسکن

احد نایبی مدیرعامل صنایع سنگ سهند در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: حدودا سه سال است در زمینه تهیه و توزیع انواع سنگ های تزئینی و ساختمانی و حجاری سنگ فعالیت دارم.

وی در ادامه گفت: صنعت سنگ وابسته به مسکن است، زمانی که ساخت و ساز از رونق بیافتد، صنعت سنگ با رکود مواجه می شود. صنعت ساخت و ساز با صنعت سنگ لازم و ملزوم یکدیگر هستند و برای خارج شدن صنعت سنگ از رکود ابتدا باید صنعت ساختمان سازی راه بیافتد.

مدیرعامل صنایع سنگ سهند افزود: تا زمانی که ساخت و سازها رونق نگیرند حضور در نمایشگاه ها بی تاثیر است.

وی یادآور شد: مالیات بر ارزش افزوده از دیگر دغدغه های تولیدکنندگان است و از زمانی که اجراء شد مشکلات بسیار زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورد. از دولت و مجلس تقاضا داریم این قانون را اصلاح کنند.

وی تصریح کرد: کشور ایران دارای معادن سنگ تزئینی فراوان و با ارزشی است اما متاسفانه از لحاظ فرآوری در جایگاه مناسبی نیستیم. بسیاری از دستگاه های کارخانجات سنگبری قدیمی و فرسوده هستند و با این دستگاه ها نمی توان سنگ با کیفیت و صادراتی تولید کرد.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقداماتی که دولت می تواند برای بهبود و افزایش صادرات انجام دهد این است که به کارخانه های سنگبری وام های بلند مدت و کم بهره اعطاء کند تا دستگاه های خود را به روز کنند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

20 − دو =