رونق بازار سنگ های ساختمانی در اروپا

رونق بازار سنگ های ساختمانی در اروپا

انجمن سنگ های ساختمانی اروپا تشکیل شده از چند کشور اروپایی همچون: اتریش، فنلاند، آلمان، ایتالیا، نروژ، لهستان، اسپانیا، سوئیس است که تاثیر بسیار زیادی در رشد و توسعه بازار سنگ های ساختمانی در اروپا دارد.

514
0
فرید محمدی چیانه
فرید محمدی چیانه

خبرگزاری سنگ ایران_ فرید محمدی چیانه: به گفته دبیر کل انجمن بین المللی سنگ های ساختمانی اروپا Euroroc  آقای Gerd Merke بازار سنگ های لوکس در اروپا هر سال در حال افزایش و سهم سنگ های ساختمانی آسیا نیز در این بازار قابل تامل است.

به گفته دبیر کل نمایشگاه بین المللی ورونای ایتالیا marmomacc سه کشور پیشتاز در صنعت سنگ همچون ایران، چین و برزیل در آینده ای نزدیک با دارا بودن سنگ های لوکس و کلاسیک خود وارد بازار اروپا خواهند شد که در این بین سهم کشور چین بسیار بالاست.

انجمن سنگ های ساختمانی اروپا تشکیل شده از چند کشور اروپایی همچون: اتریش، فنلاند، آلمان، ایتالیا، نروژ، لهستان، اسپانیا، سوئیس است که تاثیر بسیار زیادی در رشد و توسعه بازار سنگ های ساختمانی در اروپا دارد. یه خاطر توجه بسیاری از معماران فعال در زمینه هنرهای سنگی، اروپا همیشه از بازار خوبی برخوردار بوده و همیشه سنگ های لوکس حرف های زیادی برای گفتن داشته اند و در آینده نزدیک نیز همینگونه خواهد بود چرا که بسیاری از پروژه های در حال اجرا به دنبال طرح های نو و لوکس خواهند بود و این نکته میتواند سهم ایران را در بازار اروپا افزایش دهد.

از طرفی وجود شیوه های نوین فرآوری سنگ های ساختمانی و ایجاد تکنولوژی های خاص برای تراش سنگ های ساختمانی و از طرفی دیگر شوق و اشتیاق زیاد برای خلق آثار سنگی و مجسمه های لوکس تمایل معماران را به سمت استفاده از سنگ های جدید بسیار افزایش داده است.

وجود معادن بسیار معتبر و فعال در اروپا مخصوصا در ایتالیا و اسپانیا این دو کشور را در زمینه تولید و استخراج سنگ های ساختمانی بسیار معتبر کرده است و بیشتر تکنولوژی های روز دنیا نیز در زمینه سنگ های ساختمانی از این دو کشور سرچشمه می گیرند.اتحادیه اروپا نگاهی کامل بر این موضوع دارد تا بتواند با تکیه بر صنایعی هچون سنگ های ساختمانی بخشی از اقتصاد اروپا را رونق بخشد.

یکی از عملکرد های جالبی که از سوی نمایشگاه بین المللی ورونا شاهد بودیم این بود که بعد از اتمام  نمایشگاه بین المللی سنگ ورونا در سال ۲۰۱۵ تمامی مجسمه ها و هنر های سنگی در خیابان های قدیمی ورونا به نمایش گذاشته شد که با استقبال بسیار زیادی روبرو شد که این خود نشان از علاقه کشور های اروپایی به کارهای لوکس در سال ۲۰۱۵ است.

بالغ بر ۱۵۰۰ شرکت تولید سنگ های ساختمانی از کل جهان در نمایشگاه ورونا شرکت کرده بوده که در سال ۲۰۱۶ انتظار می رود این تعداد افزایش یافته و سه کشور مذکور همچون ایران، چین و برزیل از جمله کشور های مطرح و رو به رشد این نمایشگاه باشند.

۱+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

هفت − 3 =