روند رو به رشد صنعت سنگ های ساختمانی کشور برزیل

روند رو به رشد صنعت سنگ های ساختمانی کشور برزیل

بیش از ۱۰۰کشور خریدار سنگ های ساختمانی برزیل هستند. کشور برزیل سومین صادر کننده سنگ ورقه ای اسلیت بعد از کشور اسپانیا و چین است و دومین صادر کننده کوپ گرانیت بعد از هند و اولین تامین کننده سنگ های ساختمانی در زمینه پروژه های ساختمانی در ایالات متحده محسوب می شود.

225
0
فرید محمدی
فرید محمدی

خبرگزاری سنگ ایران- فرید محمدی چیانه: انجمن سنگ ساختمانی برزیل Abirochas را می توان از فعال ترین انجمن های حاضر در صنعت سنگ های ساختمانی در دنیا دانست چرا که فعالیت های موثر این انجمن در معرفی سنگ های ساختمانی کشور برزیل در نمایشگاه های مهم دنیا همچون مارمومک ورونا مثال زدنی است.

به گفته رئیس انجمن سنگ های ساختمانی برزیل، میزان تولید سنگ کوپ در این کشور  در سال ۲۰۱۳ برابر  ۱۰٫۵ میلیون تن بوده که این خود معرف رونق بازار سنگ های ساختمانی در این کشور است. یکی از عواملی که باعث رونق سنگ های ساختمانی شده وجود تولید کنندگان و صادرکنندگان متعدد و فعال در این کشور است همچنین تنوع سنگ هایی که در این کشور تولید می شود بسیار بالاست که این سنگ ها بیشتر شامل انواع گرانیت، مرمریت، کوارتزیت،تالک، سرپانتین،تراوارتن، لایم استون می باشند.

تقریبا ۳ تا ۴ میلیون تن از سنگ های ساختمانی تولید شده در برزیل در مسیر صادرات قرار می گیرند و مابقی بیشتر در داخل کشور برزیل مصرف می شوند. علی رغم رکود در بازار اروپا بیشتر صادرات کشور برزیل مربوط به کشور های اروپایی است که این صادرات با افزایش ارزشی ۲۳ % روبرو بوده و کل ارزش سود آوری آن معادل ۱٫۳ بیلیون دلار است.

بیش از ۱۰۰کشور خریدار سنگ های ساختمانی برزیل هستند. کشور برزیل سومین صادر کننده سنگ ورقه ای اسلیت بعد از کشور اسپانیا و چین است و دومین صادر کننده کوپ گرانیت بعد از هند و اولین تامین کننده سنگ های ساختمانی در زمینه پروژه های ساختمانی در ایالات متحده محسوب می شود.

برزیل یکی از رقبای اصلی کشور چین، ترکیه و ایران در بازار سنگ های ساختمانی جهانی است که با گسترش روابط و به روز رسانی تکنولوژی های روز دنیا توانسته کیفیت محصولات خود را در جهان به اثبات برساند. نزدیک به ۱۰ هزار شرکت فعال در زمینه سنگ های صادراتی در این منطقه فعالیت دارند ، ۱۲۶ هزار اشتغال زایی مستقیم و ۴۰۰ شرکت برتر در زمینه صادارت در این منطقه فعالیت دارند که این اشتغال زایی را رقم زده است.

کشور برزیل بر اساس توانمندی و پتانسیل بالایی که در زمینه تولید سنگ های ساختمانی دارد تا ۵ سال آینده از پیشتازان اصلی صنعت سنگ های ساختمانی دنیا خواهد بود. از این رو باید در صنعت سنگ های ساختمانی ایران نیز تغییراتی اساسی را شاهد باشیم تا از رقبای اصلی خود در بازارهای جهانی غافل نشویم.

تنوع سنگ های ساختمانی در ایران توان رقابت بالایی داشته و میتوان با بازاریابی عمیق و شناساندن ظرفیت های ایران درصدی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهیم.

برزیل
برزیل
۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید