افزایش صادرات سنگ گوهره خرم آباد

افزایش صادرات سنگ گوهره خرم آباد

مدیر عامل شرکت آباد گوهره باباخانی: این شرکت هم در صادرات سنگ کوپ و هم در صادرات سنگ بریده فعالیت دارد و به جرات می توان گفت که این شرکت بزرگترین تولید کننده سنگ گوهره در خاورمیانه است.

573
0
روح الله باباخانی
روح الله باباخانی

روح الله باباخانی مدیرعامل شرکت آباد گوهره باباخانی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: شرکت آباد گوهره باباخانی در سال ۸۵ راه اندازی شده  و دو خط تولید تایل و اسلپ دارد. فعالیت این شرکت به طور کل صادراتی است.

وی افزود: این شرکت هم در صادرات سنگ کوپ و هم در صادرات سنگ بریده فعالیت دارد و به جرات می توان گفت که این شرکت بزرگترین تولید کننده سنگ گوهره در خاورمیانه است.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از تولیدات ما به اروپا و کشورهایی چون ایتالیا، آلمان و پرتقال صادر می شود و بخشی از تولیدات نیز به کشورهای آسیایی مانند مالزی، اندونزی، کره و لبنان. پس از برجام اوضاع صادرات به کشورهای دیگر هر روز بهتر شده و می توان با سهولت بیشتری کار صادرات را انجام داد. برخی کشورها ال سی باز کرده اند و برخی دیگر نیز درصدد انجام این کار هستند.

مدیرعامل شرکت آباد گوهره باباخانی گفت: سنگ گوهره خرم آباد سنگ ارزان قیمتی است و همچنین کیفیت بسیار خوبی دارد و ما در رقابت در بازارهای جهانی هیچ مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: برخی سنگ ها مانند تراورتن به دلیل قیمت بالا برای رقابت در بازارهای جهانی مشکل دارند البته این سنگ قبلا بازار صادراتی بسیار خوبی داشت اما با افزایش ساخت و ساز در داخل ایران این سنگ بسیار رونق گرفت و قیمت آن بالا رفت و به جایی رسید که الان به لحاظ قیمت نمی تواند در بازارهای جهانی رقابت کند.

وی تصریح کرد: مهمترین مشکل کارخانه ما کمبود سرمایه در گردش است که متاسفانه بانک ها کمک چندانی در این زمینه به ما نمی کنند. در بیشتر موارد ما با سرمایه خارجی ها کار می کنیم و با قراردادی که می بندیم ۵۰ درصد پول را دریافت می کنیم و با همان نقدینگی کار را پیش می بریم اما با این حال بازهم در تامین سرمایه در گردش مشکل داریم.

وی یادآورشد: برای صادرات، هر کشوری مشکلات و قوانین خاص خود را دارد که باید این مسائل را در نظر گرفت؛ به عنوان مثال کشور هلند بسیارسخت گیر است، آمریکا هم همین طور و برای صادرات سنگ باید تمامی استاندارهای موجود را رعایت کرد. روسیه از سنگ گوهره بسیار کم استفاده می کند و تاکنون صادرات کمی به این کشورداشته ایم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

9 + هجده =