رضا ملکی: صادرات محلات به ۷ میلیون دلار رسید

رضا ملکی: صادرات محلات به ۷ میلیون دلار رسید

رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات:در زمینه صادرات سنگ بریده 25 هزار مترمربع به ارزش 800 هزار دلار سنگ بریده در شش ماهه نخست سال به قزاقستان توسط یک شرکت صادرات سنگ محلات صادر شده است و علاوه بر آن دو شرکت دیگر نیز به ترتیب حدود 19 هزار دلار و 120 هزار دلار به کشورهای اربیل عراق، کویت و روسیه صادرات سنگ بریده داشته است.

217
0
رضا ملکی
رضا ملکی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ایسنا، رضا ملکی رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات صادرات صورت گرفته در شش ماه نخست سال جاری این شهرستان را هفت میلیون دلار عنوان کرد و افزود: از این میزان حدود ۲٫۵ میلیون دلار صادرات مستقیم و ۴٫۵ میلیون دلار صادرات غیرمستقیم بوده است.

وی به فعالیت شرکت‌هایی در حوزه خوشه صنعتی اشاره کرد که ۱۱۵ هزار دلار صادرات به کشورهای ایتالیا، ترکیه، لهستان، آلمان و انگلستان داشته و گفت: در زمینه آبزی‌پروری و صادرات ماهیان زینتی ۴۰۰ هزار قطعه ماهی به ارزش ۲۶۰ هزار دلار به کشورهای افعانستان و عراق صادر شده است.

ملکی تصریح کرد: در زمینه صادرات سنگ بریده ۲۵ هزار مترمربع به ارزش ۸۰۰ هزار دلار سنگ بریده در شش ماهه نخست سال به قزاقستان توسط یک شرکت صادرات سنگ محلات صادر شده است و علاوه بر آن دو شرکت دیگر نیز به ترتیب حدود ۱۹ هزار دلار و ۱۲۰ هزار دلار به کشورهای اربیل عراق، کویت و روسیه صادرات سنگ بریده داشته است که البته ۷۶۱ مترمربع این صادرات به ارزش حدود ۱۹ هزار دلار به صورت غیرمستقیم به عراق صادر شده است.

وی تعداد گل و گلدان باغچه‌ای صادر شده را ۶۰ هزار اصله به ارزش ۱۵۰ هزار دلار عنوان کرد که به عراق و عمان صورت گرفته است و افزود: علاوه بر این ۱۷۰ هزار اصله دیگر به ارزش یک میلیون دلار به عراق، ترکمنستان و افغانستان صادر شده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت محلات اظهار کرد: در زمینه صادرات انواع گل‌های زینتی، باغچه‌ای و گلدانی که توسط تعاونی گل‌وگیاه به صورت غیرمستقیم انجام گرفته، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار دلار صادرات به کشورهای عراق تاجیکستان و روسیه انجام شده است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید