رضا مختاری: صنعت سنگ نیازمند حمایت همه جانبه دولت است

رضا مختاری: صنعت سنگ نیازمند حمایت همه جانبه دولت است

 نائب رئیس اتحادیه سنگبری های تهران: به روز رسانی دستگاههای فرسوده نیازمند هزینه کردن مبالغ زیادی است که تامین این مبالغ ازتوان بسیاری از واحدهای سنگبری خارج است و دولت باید در این زمینه با دادن تسهیلات ارزان به واحدهای تولیدی کمک کند.

180
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

رضا مختاری نائب رئیس اتحادیه سنگبری های تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: علیرغم تمامی صحبت هایی که در مورد اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها انجام می شود تاکنون اتفاق خاصی در حوزه صادرات صنعت سنگ صورت نگرفته است.

وی افزود: شکل گیری مساله صادرات سنگ به کشورهای دیگر نیازمند فراهم نمودن بسترهای خاصی است که این بسترها هنوز ایجاد نشده است.

وی تصریح کرد: مهمترین چالشی که در حال حاضر پیش روی فعالان سنگ کشور است فرسوده بودن دستگاههای فرآوری است که برای به روز کردن این دستگاهها باید اقدامات جدی وعملی از طرف دولت صورت بگیرد.

وی گفت: به روز رسانی دستگاههای فرسوده نیازمند هزینه کردن مبالغ زیادی است که تامین این مبالغ ازتوان بسیاری از واحدهای سنگبری خارج است و دولت باید در این زمینه با دادن تسهیلات ارزان به واحدهای تولیدی کمک کند. بدون ارائه تسهیلات ارزان امکان به روز رسانی دستگاهها وجود ندارد.

نائب رئیس اتحادیه سنگبری های تهران با اشاره به مالیات بر ارزش افزوده خاطر نشان کرد: با توجه به رکودی که بر صنعت سنگ حاکم شده پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از توان واحدهای تولیدی خارج است. ما زمانی می توانیم مالیات پرداخت کنیم که فروش داشته باشیم.

وی ادامه داد: خرید و فروش در صنعت سنگ اغلب به صورت چکی انجام می شود که در برخی موارد این چک ها پاس نمی شوند و ما در پایان سال با مبالغ زیادی چک برگشتی مواجه هستیم. چک های برگشتی یکی از بزرگترین مشکلات واحدهای تولیدی است که لازم است دولت در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر وام هایی برای خرید مسکن در نظر گرفته شده که اقساط این وامها بسیار بالا است و بعید می دانم کسی بتواند اقساط این وام ها را پرداخت کند بنابراین با این وام ها ساخت و ساز راه نمی افتد و باید راهکارهای دیگری را در نظر گرفت.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید