رضا مختاری: مشکلات با ترویج فرهنگ کار از بین می رود

رضا مختاری: مشکلات با ترویج فرهنگ کار از بین می رود

242
0
کارخانه سنگبری
کارخانه سنگبری

رضا مختاری مدیر عامل سنگبری ارگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت خود را در زمینه فرآوری سنگ خام از سال ۱۳۸۶ آغاز کردم.

وی در ادامه گفت: تامین مواد اولیه، تامین نیروی کار و کسادی بازار از جمله مشکلاتی است که صنف سنگ و معدن را دچار اختلالاتی کرده است. نیروی انسانی متخصص در این زمینه نداریم و بسیاری از نیروهایی که در حال حاضر هستند تخصصی در کار ندارند و همچنین مواد اولیه مورد نیاز به سختی تامین می شود.

مدیر عامل سنگبری ارگ افزود: تنها راهی که میتوان از این مشکلات رهایی یافت حمایت دولت و ترویج فرهنگ کار (همت برای تولید) است. دولت در این زمینه باید حمایت لازمه را انجام دهد.

برای تامین نیروی کار متاسفانه به نیروهای خارجی وابسته ایم، برخی نیروهای ایرانی کاردان نیستند و ما برای تامین نیاز و نیروی خود مجبور به استفاده از نیروهای خارجی هستیم.

مختاری گفت: صادرات را حدود ۶ الی ۷ سال گذشته به کشورهای باکو، آذربایجان، هند و … انجام میدادیم و در این کار موفق بودیم. اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل رکود بازار و عدم توان در تهیه مواد اولیه و گرانی قادر به انجام صادرات نیستیم. متاسفانه به دلیل گرانی نمیتوانیم رقابتی کار کنیم و وارد بازار جهانی شویم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید