مختاری: انجمن سنگ ایران عملکرد خود را وسیعتر کند

مختاری: انجمن سنگ ایران عملکرد خود را وسیعتر کند

عضو هیات مدیره شهرک صنعتی شمس آباد: باید تفهیم شود که انجمن سنگ نماینده صنف و صنعت سنگ در دولت است، دولت نیز انجمن سنگ را زبان گویای صنعت سنگ بداند.

297
0
رضا مختاری
رضا مختاری

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از ماهنامه حجار، رضا مختاری عضو هیات مدیره شهرک صنعتی شمس آباد و عضو هیات امنای سنگبران تهران در رابطه با چگونگی آغاز فعالیت خود در صنعت سنگ اظهار داشت: حدودا ۴۱ سال است که در صنعت سنگ مشغول فعالیت هستم و در اصل راه پدر مرحومم حسن مختاری را ادامه می دهم که کار خود را ابتدا با سنگ تراشی آغاز کرد و بعدها سنگبر شد.

وی افزود: به نظر من همه فعالان صنعت سنگ باید زیر چتر«انجمن سنگ ایران» قرار گیرند، تشکل ها باید در استان ها و شهرها باشند و به فعالیت بپردازند و در حالی که در تعامل دائمی با لایه های میانی و تحتانی هستند نقش اتاق فکر را نیز برعهده داشته باشند، یعنی به زبان ساده مثل نخ تسبیح باشند که دانه هایی مثل معدن، سنگبری، ماشین آلات سنگبری، لوازم معدنی و سنگبری را به هم وصل کند.

عضو هیات مدیره شهرک صنعتی شمس آباد ادامه داد: کار انجمن سنگ ایران ایجاد یک هدف مشترک است که همه سلایق پشت آن جمع شوند نه اینکه هر کس ساز خودش را بزند. فکر می کنم گفتگو تنها راه حل این مشکل است؛ در گفتگو رازهایی نهفته که کمک می کند برای حل مشکلات پنهانی.

مختاری گفت: هنوز در صنعت سنگ آن طور که نیاز است «انجمن سنگ» شناخته شده نیست. برخی انجمن سنگ را مانند شترمرغی می دانند که تخم گذاشتن و بار بردن آن ابهام دارد.

وی تصریح کرد: باید تفهیم شود که انجمن سنگ نماینده صنف و صنعت سنگ در دولت است، دولت نیز انجمن سنگ را زبان گویای صنعت سنگ بداند.

وی خاطر نشان کرد: انجمن سنگ ایران مدعی است که بین دولت و صنف پل سازی کرده است و البته در بخش هایی هم نیز نقش خود را ایفاء کرده است اما این کافی نیست و باید عملکرد خود را وسیعتر و پر رنگ تر کند.

مختاری ادامه داد: منافع فردی و جمعی و حفظ آن توسط یک تشکل پر جاذبه است اما این جاذبه در انجمن وجود ندارد. انجمن باید مثل کندویی باشد که هر عضو شهد خود را در آن بریزد و بعد برداشت کند یعنی یک فکر جمعی بسازند. به عبارت دیگر انجمن اگر اعتماد سازی کند و اعضاء حضور خود را در آن احساس کنند برای آنها دستاورد دارد.

وی تصریح کرد: انجمن سنگ ایران هنوز کارنامه ای ندارد که قابل قبول باشد هنوز انجمن نتوانسته موانعی را که در صنف باعث دشواری بوده از سر راه بردارد؛ به طور مثال مشکلاتی که در قیمت ها و کیفیت سنگ های خام است؛ اما اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم انجمن مشکلاتی هم داشته است.

عضو هیات امنای سنگبران تهران یادآور شد: انجمن سنگ ایران ناشناخته است و اگر هم کارکردی داشته باشد به آن نگاه تشریفاتی دارند در دنیای امروز که دنیای تبلیغات است غول رسانه فکر مردم را جهت می دهد یا فکر را می سازد. انجمن بیش از هر چیز نیاز به تبلیغات دارد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

19 + بیست =