رضا براتی: ازعملکرد اداره مالیات محلات ناراضی هستیم

رضا براتی: ازعملکرد اداره مالیات محلات ناراضی هستیم

فعال صنعت سنگ: فعالیت ما در معدن عباس آباد مدتی است که به دلیل مشکلاتی که با اداره دارایی شهرستان محلات داریم متوقف شده است. تعطیلی معدن باعث شده که تعداد زیادی از افرادی که با ما در معدن همکاری می کردند نیز بیکار شوند.

460
0
رضا براتی
رضا براتی

رضا براتی فعال صنعت سنگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: به دلایل مختلف از جمله متوقف شدن فعالیت های ساخت و ساز در کشور و همچنین تحریم های طولانی مدتی که از سوی برخی کشورها بر کشور ایران تحمیل شد در حال حاضر صنعت سنگ در رکود به  سر می برد.

وی افزود: با اجرای برجام و برداشته شدن تحریم ها امیدواریم که بسترهای صادرات سنگ به کشورهای دیگر فراهم و سایه رکود از این صنعت برداشته شود.

وی ادامه داد: فعالیت ما در معدن عباس آباد مدتی است که به دلیل مشکلاتی که با اداره دارایی شهرستان محلات داریم متوقف شده است. تعطیلی معدن باعث شده که تعداد زیادی از افرادی که با ما در معدن همکاری می کردند نیز بیکار شوند.

وی تصریح کرد: مبالغی که توسط اداره مالیات برای معدن در نظر گرفته شده بود را پرداخت کردیم اما پس از مدتی اداره مالیات گفت که این مبلغی که پرداخت شده است علی الحساب است و دوباره باید مبالغی دیگر را نیز پرداخت کنیم که با توجه به اینکه مبلغ تعیین شده بسیار بالا بود توان پرداخت آن برای ما وجود نداشت و ترجیح دادیم معدن را تعطیل کنیم.

فعال با سابقه صنعت سنگ و معدن خاطر نشان کرد: در مورد حقوق دولتی که برای معادن در نظر گرفته می شود نیز همین مشکل وجود دارد. در آن مورد نیز مبالغی که پرداخت شده به صورت علی الحساب در نظر گرفته شده و دوباره مبالغ دیگری برای پرداخت تعیین شده است.

وی ادامه داد: مبالغی که برای مالیات و حقوق دولتی در نظر گرفته شده است بسیار سنگین است و پرداخت آن از عهده ما خارج است. برای ما اصلا مشخص نیست که اداره مالیات بر چه اساس این مبالغ را تعیین می کند.

براتی گفت: ما بر اساس فروشی که داشته ایم مبلغی را به عنوان مالیات و حقوق دولتی پرداخت کرده ایم وقتی این مبلغ را به صورت علی الحساب در نظر می گیرند و دوباره مبلغی را از ما طلب می کنند باید چه کنیم؟ آیا باید خریدار سنگ را دوباره فرا بخوانیم و از او مبلغی اضافه طلب کنیم؟

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد افزایش تولید و تکیه بر توانمندیهای داخلی اظهار داشت: توقع ما از مسئولین این است که همکاریهای لازم را با بخش صنعت داشته باشند. افزایش مالیات و حقوق دولتی در دوران رکود به غیر از اینکه به صنعت کشور لطمه وارد می کند نتیجه دیگری ندارد.

۳+
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

19 − دو =