رشد چند درصدی صنعت ساختمان کشور آلمان و مشاغل مرتبط

رشد چند درصدی صنعت ساختمان کشور آلمان و مشاغل مرتبط

359
0
berlin
berlin

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، شهر برلین پایتخت کشور آلمان یکی از پر جمعیت ترین شهر های بزرگ آلمان است که در چند سال گذشته صنعت ساخت و ساز در آن رشد بسیار خوبی داشته است. در دو سال اخیر به علت مهاجرت های زیادی که در این منطقه صورت گرفته صنعت ساخت و ساز ظریف کافی برای اسکان این افراد نداشته و برای تامین نیازهای این افراد این صنعت در حال توسعه است.

 بزرگترین شرکت های وارد کننده سنگ های ساختمانی همچون مرمریت، بیشتر ایتالیایی و اسپانیایی هستند. شهر بزرگی همچون برلین مکان مناسبی برای تاسیس شرکت و دفاتر فروش سنگ های ساختمانی است. کشور آلمان بیشتر واردات خود را در این زمینه از کشور های اروپایی تامین می کند که این موضوع بر اهمیت استاندارد بودن محصول تایید دارد.

البته شرکت های چینی نیز در شهربرلین حضور گسترده ای دارند اما به دلیل وجود معادن بزرگ سنگ مرمریت در شهر  کارارا کشور ایتالیا صنعتگران آن کشور در این زمینه موفقیت های ببیشتری به دست آورده اند.  مصرف کشور آلمان بیشتر سنگ انیکس روشن رنگ  با زمینه سفید همراه با رگه های رنگی است، از طرفی سنگ مرمریت کارارا نیز چندین سال است که به عنوان مرمریت بسیار لوکس در طراحی داخلی کاربرد وسیعی پیدا کرده است.

یکی از مشاغل مهمی که در شهر برلین  توسعه یافته حضور شرکت های معماری است که در زمینه نصب سنگ های ساختمانی فعالیت دارند و همین طور تشکیل تیم های نصاب که بیشتر معماران اروپایی این موضوع را بر عهده دارند. شناسایی سنگ های ساختمانی از اقصی نقاط دنیا و بکار گیری آنها در انواع طراحی های داخلی و خارجی از مهمترین بخش فعالیت این شرکت ها به حساب می آید.

گرانیت برزیل و مکزیک با ساختار های رنگی و عجیب و غریب در دوره ای بسیار پر رونق بوده اند. گرانیت هایی با زمینه مشکی و رگه های سفید و یا ترکیب ابرو باد و همچنین طرح های مشکی وطلایی رنگ بسیار کاربردی تر هستند و با سلیقه این قشر در شهر برلین مناسبت دارند.

موازی با چنین فعالیت هایی، شرکت هایی که در زمینه پاکسازی سنگ های ساختمانی و یا ترمیم مجدد این سنگ ها فعالیت دارند نیز رشد یافته اند و دفاتر زیادی در مناطق تجاری شهر برلین در این زمینه تاسیس شده اند. بیشتر فعالیت این شرکت ها برای هتل ها و یا سالن های بزرگ است. در سال ۲۰۱۶ رشد ساخت ساز کشور آلمان رشد بسیار فزاینده ای داشته و بسیاری از مکان تجاری در این شهر تاسیس و بنا شده اند.

 افزایش مکان های تجاری و آپارتمان ها تا حدودی توانسته چالش های ساخت و ساز و افزایش جمعیت کشور آلمان را جوابگو باشد اما هنوز چالش های جمعیتی همچنان باقی است و از مشکلات مهم در این کشور به حساب می آید. میتوان گفت حجم ساختمان های آپارتمانی از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ دو برابر شده و رشد ۳۹ درصدی را در زمینه تاسیس ساختمان های تجاری شاهد هستیم که این خود نشان از اقتصاد بسیار پویای کشور آلمان دارد. در اوج بحران های اقتصادی، این کشور هنوز پیشتاز در تولید بوده و توانسته این اقتصاد را فعال نگه دارد.  وجود سرمایه گذاران از اقصی نقاط جهان یکی از مهترین عوامل اقتصاد پویا در آلمان است.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

20 − 9 =