رشد تدریجی بازار تراورتن سیلور در سطح بین الملل

رشد تدریجی بازار تراورتن سیلور در سطح بین الملل

433
0
تراورتن سیلور
تراورتن سیلور

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، با توجه به تنوع تراورتن هایی که در دنیا وجود دارد پیچیدگی های جالبی در بازار این نوع سنگ ساختمانی را می توانیم شاهد باشیم. تشابه رنگی و کیفیت و رقابت قیمتی همیشه بازار را با جنجال روبرو کرده است. کیفیت و قیمت می تواند محصول شما را در حالت تعادل نگه دارد اما در این بین شناسایی بازار های جهانی برخی از محصولات را در الویت مصرف قرار خواهند داد.

تراورتن سیلور ایران در راه صادرات به قاره آمریکا توسط شرکت های ترکیه و چین است.  کشور ایران بزرگترین ذخایر تراورتن سیلور را دارد که تنوع رنگی و ساختاری و طرح از ویژگی های بارز آن است. شرکت های ترکیه ای با درک بسیار خوب این موضوع بازار آن را در دنیا توسعه داده اند در حالی که بسیاری از کارخانجات ایران به خاطر فقدان ماشین الات مدرن قادر به صادرات بریده در متراژ بالا نیستند و بیشتر کوپ این نوع تراورتن را وارد بازار جهانی می کنند این در حالی است که کشور های ترکیه و چین این نوع سنگ را به صورت اسلب و سایز شده در پروژه های ساختمانی مصرف می کنند.

کشورهای دیگر فقدان چنین سنگی را احساس کرده اند. رقبای کمی برای این نوع سنگ تعریف شده است. تنها رقیب آن را می توان سنگ مرمریت چوبی خاکستری رنگی دانست که ۵۰ درصد این مرمریت از نظر شکل ظاهری و رنگ و طرح به این نوع سنگ شباهت دارد.

کشور آلمان مصارف بسیار خوبی از تراورتن سیلور را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که سنگ هایی همچون بازارلت خاکستری و تیره و مرمریت های سیاه نیز هم رده و موازی با تراورتن سیلور در بازار حضور دارند اما تفاوت های ظاهری این نوع تراورتن می تواند آن را متمایزتر از سنگ های دیگر قرار دهد.

سنگ سیلوری که در بازار بین الملل بیشترین خریدار را دارد مربوط به تراورتن سیلور موج دار و مستقیم می باشد. کشور آمریکا در پروژه های ساختمانی سنگ های ساختمانی را با ضخامت ۴ تا ۶ سانت استفاده می کند که بیشتر برای دکوراسیون داخلی است تا نمای بیرون که بیشتر هم به صورت خام و بدون فراوری مورد استفاده قرار می گیرد.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

3 × چهار =