رجبعلی گلی: بانک ها مهمترین مشکل صنعت سنگ ایران هستند

رجبعلی گلی: بانک ها مهمترین مشکل صنعت سنگ ایران هستند

مدیر کارخانه سنگبری شفق: یکی از مهمترین مشکلات فعالان صنعت سنگ بانک ها و وام هایی است که در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد.

380
0
کارخانه سنگ
کارخانه سنگ

رجبعلی گلی فعال صنعت سنگ در استان زنجان و مدیر کارخانه سنگبری شفق در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: کارخانه ما به طور عمده در فرآوری سنگ گرانیت فعال است. این سنگ قیمت بسیار پایینی دارد اما هزینه هایش بالا است به دلیل اینکه فرآوری سنگ گرانیت از سنگ های دیگر سخت تر است و هزینه بیشتری دارد.

وی افزود: علیرغم تمامی صحبت هایی که در مورد رشد و توسعه صادرات می شود هنوز اتفاق خاصی در این مورد نیافتاده و ما هنوز مجبور هستیم که برای گرفتن پولمان از کشورهای دیگر از صراف ها استفاده کنیم.

وی یادآور شد: ما به کشورهای باکو و ترکیه و چین سنگ صادر می کنیم اما هنوز نتوانسته ایم روابط بانکی درستی با این کشورها برقرار کنیم و معاملات خود را از طریق بانکها پیگیری کنیم و همچنان کار انتقال پول از طریق صراف ها انجام می شود.

وی ادامه داد: صادرات در گذشته بسیار خوب بود و رونق داشت و اما در طول دو سال گذشته بسیار افت کرده است و مشتریان ما کم شده اند. مهمترین علت هم این است که خارجی ها هم مثل ما برای خرید و فروش با ایران مشکل دارند و سراغ کشور دیگری می روند.

مدیر کارخانه سنگبری شفق گفت: یکی از مهمترین مشکلات فعالان صنعت سنگ بانک ها و وام هایی است که در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد. من برای رشد و توسعه واحد سنگبری خود ۳۵۰ میلیون وام گرفتم و تا کنون حدود یک میلیارد پس داده ام اما هنوز صد میلیون بدهکارم. قرار بود ۶ درصد از این مبلغ را به ما برگردانند که هنوز این اتفاق نیافتاده و درصدد شکایت از بانک هستم.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

15 − 2 =