رازانی: ۸۵ واحد تولیدی استان لرستان در تملک بانک ها است

رازانی: ۸۵ واحد تولیدی استان لرستان در تملک بانک ها است

325
0
بختیار رازانی
بختیار رازانی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، بختیار رازانی با اشاره به مکان‌یابی نامناسب برخی از شهرک‌های صنعتی استان ازجمله شهرک صنعتی الشتر، پلدختر و بروجرد (شماره دو) اظهار داشت: این شهرک‌ها تقاضا محور نبوده و تاکنون استقبال برای سرمایه‌گذاری در این شهرک‌ها وجود نداشته است.

وی به پیگیری‌های انجام‌شده برای استقرار متقاضیان سرمایه‌گذار در شهرک الشتر اشاره کرد و افزود: بنا است شهرک بروجرد (شماره دو) به منطقه ویژه اقتصادی بروجرد واگذار شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان در ارتباط با واحدهای راکد و در تملک بانک لرستان عنوان کرد: متأسفانه لرستان از نظر تملک واحدهای صنعتی  توسط بانک‌ها، پنجمین استان کشور است به‌طوری‌که ۸۵ واحد استان در تملک بانک‌هاست.

وی بیان کرد: ۶۲ واحد تولیدی لرستان در زمینی به مساحت ۲۴ هکتار در شهرک صنعتی استان در تملک بانک است که رفع مشکل آن همکاری بانک‌های عامل استان را می‌طلبد.

رازانی تصریح کرد: انجام هرگونه سرمایه‌گذاری در استان باید بر اساس اسناد بالادستی و آمایش صنعت استان باید چون اگر سرمایه‌گذاری براساس ظرفیت‌های استان باشد ارزش‌افزوده بیشتری به دنبال دارد که امیدواریم با مطالعات انجام‌شده بتوانیم با تجمیع صنایع بومی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به توسعه استان و تولید و اشتغال کمک کنیم.

وی صنایع تبدیلی، صنایع کانی غیرفلزی، صنایع غذایی و دارویی، صنایع شیمیایی و فرآوری سنگ و گیاهان دارویی دارای را ازجمله مزیت‌های نسبی استان برشمرد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای استقرار این صنایع در شهرک‌های صنعتی استان فراهم است.

  • تسنیم

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

شش + پانزده =