سفر ۱۰۰ نفر از بازرگانان ایران به عراق

سفر ۱۰۰ نفر از بازرگانان ایران به عراق

سفیر عراق در ایران: برای خروج از چالش‌های موجود در منطقه نیازمند این هستیم که قوانین مزاحم تجاری را کاهش دهیم تا چابک سازی های لازم در تجارت صورت گیرد.

300
0
راجح صابر عبود الموسوی
راجح صابر عبود الموسوی

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، راجح صابر عبود الموسوی سفیر عراق در ایران شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران در آبادان اظهار داشت: ۸ سال پیش حجم تبادلات اقتصادی بین ایران و عراق ۲ میلیارد دلار در سال بود اما در حال حاضر این مقدار به ۱۴ میلیارد دلار در سال افزایش‌یافته است.

وی افزود: در مرز شلمچه نیز شاهد افزایش تبادلات بوده ایم به طوری که تعداد تردد ها از ۱۰۰ کامیون به ۶۰۰ کامیون در روز رسیده است. قبلاً مشکلاتی در روابط بین ایران و عراق بوده اما ما آن‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و نباید به عقب برگردیم.

سفیر عراق در ایران بیان کرد: طی این سفر سه توافق‌نامه بین دو کشور امضا شد که حمایت از سرمایه‌گذاری در دو کشور، همکاری‌های گمرکی و جلوگیری از افزایش مالیات عناوین این سه توافق را تشکیل می دهند. برای خروج از چالش‌های موجود در منطقه نیازمند این هستیم که قوانین مزاحم تجاری را کاهش دهیم تا چابک سازی های لازم در تجارت صورت گیرد.

وی ادامه داد: در آینده ای نزدیک یک هیئت تجاری بزرگ از ایران به عراق می‌آیند که بیش از ۱۰۰ نفر از تجار و بازرگانان ایران در این هیئت حضور خواهند داشت، با توجه به این‌که دو طرف تمایل دارند درزمینهٔ تجارت باهم همکاری کنند نتیجه کار این هیئت به طور حتم مثبت خواهد بود.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

17 − یک =