دیدگاه کارشناسان خارجی در خصوص نمایشگاه صنعت سنگ اصفهان

دیدگاه کارشناسان خارجی در خصوص نمایشگاه صنعت سنگ اصفهان

شاید به دلیل این که رکود هنوز بر اقتصاد ایران حاکم است و تحریم ها به تازگی لغو شده است، در این نمایشگاه کمتر صحبتی از خرید و فروش دستگاه و قطعات و یا انعقاد قرارداد به میان می آید و بازدیدکنندگان بیشتر به ارایه کارت تجاری خود به غرفه داران اکتفا می کنند.

216
0
نمایشگاه اصفهان
نمایشگاه اصفهان

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران به نقل از  واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، یکی از مشارکت کنندگان پاویون چین در این نمایشگاه با اشاره به اولین سفر خود به ایران و اصفهان، گفت: در این نمایشگاه، ماشین های برش سنگ های تزیینی را ارایه کردیم که این ماشین آلات در نمایشگاه های سنگ ایتالیا و اندونزی نیز نمایش داده شده است.

«لویی سان شان» اظهار داشت: قطعاً مشکلات رکود و تحریم های سال های گذشته در سطح کیفی نمایشگاه ها نیز مؤثر بوده است. شاید به دلیل این که رکود هنوز بر اقتصاد ایران حاکم است و تحریم ها به تازگی لغو شده است، در این نمایشگاه کمتر صحبتی از خرید و فروش دستگاه و قطعات و یا انعقاد قرارداد به میان می آید و بازدیدکنندگان بیشتر به ارایه کارت تجاری خود به غرفه داران اکتفا می کنند.

«برایان زی» دیگر غرفه دار چینی حاضر در این نمایشگاه نیز با اشاره به اینکه از طریق اینترنت با سایت و نمایشگاه بین المللی استان اصفهان آشنا شده، افزود: ایران منابع سنگ بالایی دارد که کیفیت و تنوع آن ها قابل توجه است، به همین دلیل ایران و اصفهان را برای حضور نمایشگاهی انتخاب کردیم.

وی تأکید کرد: جمهوری های ایران و چین سال هاست روابط خوبی دارند و قراردادهایی با رقم قابل توجه در کلیه زمینه های اقتصادی بین این دو کشور به امضا رسیده که چینی ها را برای حضور در بازار ایران ترغیب می کند.

وی با اشاره به این که شرکت های چینی حاضر در این نمایشگاه، بیشتر عرضه کننده محصولات مشابهی در زمینه تیغ های برش سنگ و صیقل سنگ هستند، تصریح کرد: به نظر می رسد به دلیل مشکلات اقتصادی داخلی ایران، معدن داران و کارخانه داران تمایل زیادی به بازدید از نمایشگاه ندارند.

شناسایی ۵ شرکت ایرانی از سوی هندی ها

«جایش ویکرام راستوگی» از مرکز تکنولوژی سنگ کشور هند که به نمایندگی از فصلنامه «استون پاناراما»  Stone) Panarama) کشور هند در این نمایشگاه حضور یافته است، نیز اظهار کرد: با جست و جو در فضای مجازی برای یافتن نمایشگاه های جدید و بازارهای جدید بین المللی با نمایشگاه اصفهان آشنا شدم.

وی با اشاره به اینکه اولین حضورش در ایران را تجربه می کند، افزود: در این نمایشگاه پنج شرکت معتبر و مهم ایرانی را شناسایی و به مرکز تکنولوژی سنگ کشور هند معرفی می کنیم تا نحوه تجارت با این شرکت ها را مورد بررسی قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نماینده نشریه استون پاناروما به عنوان نماینده شرکت “دابل دی” نیز در نمایشگاه اصفهان حضور دارم و در نمایشگاه سنگ سال آینده به همراه اعضای این شرکت حضور خواهم یافت.

وی با بیان اینکه این شرکت در زمینه برش سنگ و ابزارهای صیقل فعالیت دارد، گفت: هر چند نمایشگاه اصفهان در چهار سالن برگزار شده و ساعات برگزاری آن نسبت به نمایشگاه های برخی کشورها کم است اما شاید همین عوامل به عمومی نبودن بازدیدکنندگان کمک کرده است.

وی تصریح کرد: کشورهای امارات و قطر ظرفیت های زیادی برای استفاده از این نمایشگاه دارند و بنابراین باید بر روی جذب بازدیدکننده خارجی از این کشورها نیز اقدام کرد. بر این اساس شرکت نمایشگاه باید برای جذب مشارکت کننده خارجی نمایندگانی به سایر کشورها بفرستد تا این شرکت و نمایشگاه های آن را معرفی کنند.

وی به وجود مشکل سوئیفت در تجارت بین دو کشور ایران و هند اشاره کرد و افزود: تهیه ویزا فرآیندی زمان بر بود و این عوامل می تواند بازدیدکننده خارجی را از بازدید از نمایشگاه های ایران، منصرف کند.

علم تجارت، ضعیف است

دکتر مارک آنتونیو راگنه از هلدینگ بزرگ IMM انجمن سنگ کارارا و برگزار کننده نمایشگاه سنگ Carrarmarmotec نیز که سمینار آموزشی صنعت سنگ ایران و بازار جهانی را در روز سوم نمایشگاه برگزار کرد، درباره سطح کیفی نمایشگاه سنگ اصفهان گفت: برای تبدیل شدن این نمایشگاه به یک نمایشگاه کاملاً بین المللی، باید تغییراتی اساسی را در محل نمایشگاه و برخی زیرساخت های آن اعمال کرد.

وی با تأکید بر اینکه برخی از غرفه داران حاضر در این نمایشگاه اطلاع چندانی از بازاریابی و تجارت ندارند، افزود: بدون شک این موضوع، بهره وری نمایشگاه را کاهش می دهد.

وی یادآور شد: شرکت ها باید با صرف هزینه لازم، این آموزش ها را در مجموعه خود انجام داده تا ایرانی ها بتوانند تصویر مناسبی از مناطق معدنی و کارخانه های خود به دیگر کشورها ارایه دهند.

۰
کانال خبرگزاری سنگ ایران در تلگرام

دیدگاهی نیست

دیدگاهی بنویسید

شانزده − 9 =